Як написати заяву на відгул за свій рахунок

Posted by Admin on 25-03-2013, 01:38 in Робота і кар'єра

Необхідність отримання додаткового вихідного дня змушує задуматися про правильне оформлення його на роботі. І, як правило, якщо у працівника є можливість використовувати відгул як компенсацію за роботу у вихідні та святкові дні, він в першу чергу хоче її використовувати. Не розбираючись в тонкощах дії механізмів надання відпусток і не обтяжуючи себе вивченням Трудового Кодексу РФ, він може неправильно оформити заяву. І, як наслідок, не отримати потрібний вільний день.

Інструкція:
1. Для початку обміркуйте формулювання заяви. Справа в тому, що поняття "відгул" просто немає в ТК Російської Федерації. Правильно буде назвати його - додатковий вихідний день з обов'язковим зазначенням часу, коли була переробка. Тобто якщо у вас був факт роботи понаднормово, вам може бути наданий відгул за вашою заявою та з згоди керівництва. У такому випадку вам буде сплачений повний робочий день як відпрацьований.

8. Крім того, саме формулювання "відгул за свій рахунок" юридично некоректна. Якщо ви хочете отримати неоплачувану вихідний день, ви можете взяти його в рахунок відпустки. У такому випадку вам потрібно буде написати в заяві прохання про надання відпустки без збереження заробітної плати.

3. Приступайте до оформлення заяви. Цей документ завжди складають на ім'я першого керівника в простій письмовій формі. Тому візьміть стандартний лист офісного паперу і напишіть в правому верхньому кутку реквізити адресата і відправника у форматі "кому" і "від кого". Тут вкажіть посаду керівника, назва фірми, а також прізвище та ініціали начальника. Далі власну посаду, найменування структурного підрозділу, в якому ви працюєте, власне прізвище, ім'я та по батькові. У центральній частині аркуша напишіть назву документа: "Заява".

4. Звернення до керівника прийнято оформляти у вигляді прохання "Прошу Вас надати мені". Далі використовуйте обраний вами варіант надання вихідного дня. Для використання відгулу напишіть "додатковий вихідний день за відпрацьований надурочно час" і обов'язково вкажіть дату переробки. Для отримання неоплачуваної відпустки "відпустка за свій рахунок" і поясніть, у рахунок якого відпустки він може бути вам надано. Приміром, щорічної оплачуваної відпустки. У будь-якому випадку, вкажіть точну дату дня, який ви хочете звільнити для себе.

5. Підпишіть заяву, поставте дату його складання. Складений документ віднесіть на підпис керівнику. Не забудьте зареєструвати його у секретаря як вхідний документ....

Відповідь на запитання: Як написати заяву на відгул за свій рахунок