Як зацікавити працівника

Posted by Admin on 23-06-2013, 10:18 in Робота і кар'єра

У будь-якій справі важлива мотивація, а для успішної реалізації поставлених завдань в рамках організації вона просто необхідна. Справа в тому, що не зацікавлений нічим працівник буде виконувати свої обов'язки якісно тільки при тотальному контролі з боку керівництва. У його відсутність він, як правило, розслабляється і починає халатно ставитися до доручень.

Інструкція:
1. Проаналізуйте чинники, що стоять для співробітників фірми на першому місці в списку пріоритетів, на підставі яких і було зроблено вибір на користь компанії. Всупереч переконанню деяких керівників, рівень заробітної плати не завжди є основною мотивуючою силою. Окремі категорії працівників більше уваги приділяють:
- Зручному графіку роботи, що дозволяє їм поєднувати основну зайнятість з навчанням або виконанням сімейних зобов'язань;
- Наявність безкоштовних обідів;
- Можливість кар'єрного зростання після деякого часу роботи на поточному місці;
- Компенсація транспортних витрат та мобільного зв'язку;
- Сприятлива атмосфера в колективі;
- Можливість скористатися додатковими привілеями і т.д.

6. Об'єднайте пріоритети працівників і цілі компанії. Грамотна постановка задач перед співробітниками дозволить досягти запланованого результату шляхом залучення персоналу в процес реалізації намічених планів. Наприклад, якщо організація займається доставкою товарів і для неї важливо обслужити клієнта в мінімальний термін, то можна кількість виконаних замовлень прив'язати до матеріальної винагороди - премії, бонусам. Можна також заохотити співробітників значною знижкою на обіди протягом місяця і т.д.

3. Озвучте систему мотивації самим працівникам, постарайтеся створити атмосферу довіри. Бажано всі її положення закріпити документально - видати додаткову угоду до трудового договору. Це вселить відчуття впевненості, захищеності, дозволить відчути співробітникам щирість обіцянок.

4. Відзначайте і заохочуйте досягнення працівниками значущих результатів. Намагайтеся робити це на очах у решти, але без зловживання: не варто видавати вельми середній результат за щось грандіозне. Подібна поведінка не кращим чином позначається на авторитеті керівника. У багатьох компаніях існує практика заохочення за результатами певного проміжку часу - місяця, кварталу, року. Оцінка будується на основі об'єктивної інформації, яку не можна поставити під сумнів: кількість залучених клієнтів, укладених операцій, оформлених контрактів і т.д. Для амбітних співробітників, що прагнуть до лідерства, публічне нагородження, як правило, служить хорошою мотивуючої силою, особливо якщо на додачу до нього додається пристойну грошову винагороду....

Відповідь на запитання: Як зацікавити працівника