Як заробити чайові

Posted by Admin on 23-07-2013, 16:50 in Робота і кар'єра

Зарплата обслуговуючого персоналу, як правило, низька. Однак, при гарній роботі, розмір чайових може бути в кілька разів більше окладу. Вдячні клієнти ніколи не скупляться, щоб віддячити блискучі послуги майстрів салону краси, офіціантів, Автомойщик, які обслужили їх по вищому розряду.

Інструкція:
1. Культура чайових сформувалася в нашій країні не так давно. Багато, на жаль, нехтують покладеними 10-15% понад рахунки, які, як правило, є ознакою хорошого тони. Втім, найчастіше культура обслуговування настільки низька, що чайові і давати нема за що. Але все ж кожен працівник сфери обслуговування повинен усвідомлювати, що у нього є можливість заробляти на своєму місці непогані гроші.

2. Перш за все, варто подбати про свій зовнішній вигляд. Якщо в закладі є уніформа - відмінно. Якщо ні, постарайтеся одягтися нейтрально і стримано. Клієнтів може збентежити будь-яка надмірність: розпущене волосся, нарощені нігті, глибоке декольте, брудне взуття. Пам'ятайте про те, що ви формуєте імідж закладу і без адекватного зовнішнього вигляду ніколи не зможете розташувати до себе клієнта.

3. У своєму бажанні сподобатися клієнтові багато хто просто забувають про свої основні обов'язки. Так, вам хочеться бути доброзичливим і привітним, однак, перш за все, виконуйте бездоганно свою безпосередню роботу. Ніякі посмішки і побажання доброго ранку не замінять покоївки ідеально прибраного номери. Ідеально зроблений манікюр, Чудовий масаж або начищений до блиску автомобіль - це і є те, за що вам заплатять чайові.

4. Постійно удосконалюйтеся у своїх навичках та оптимізуйте роботу. Робіть її краще своїх колег. Через якийсь час задоволені клієнти, прийшовши в вашу заклад повторно, можуть попросити менеджера, щоб їх обслуговували саме ви. Отже, і хороші чайові дістануться вам.

5. Будьте уважні і терплячі з клієнтом.

6. Постарайтеся налагодити візуальний контакт. Не варто постійно заглядати відвідувачеві в очі, просто перетинався з ним періодично поглядом і посміхайтеся.

7. Будьте ввічливі, пропонуйте свою допомогу, лише якщо ви впевнені, що зможете виконати прохання.

8. Не варто говорити клієнтові "ні". Продемонструйте, що зробили все, щоб вирішити ту чи іншу проблему.

9. Не зривається і не хаміте, навіть якщо клієнт явно не правий, нервує або веде себе неадекватно. Відчуваєте, що чайових чекати не варто в будь-якому випадку? Просто виконуйте свою роботу гідно й терпляче.

10. Пам'ятайте, що клієнт приходить у ваш заклад не тільки за послугою, але і за настроєм. Послуги надають всі, але створити атмосферу вміють не всі. Навіть якщо ви високопрофесійний перукар, ваше кам'яне обличчя, різкі рухи і гордовитість навряд чи сподвігнуть клієнта повернутися до вас або залишити чайові....

Відповідь на запитання: Як заробити чайові