Як нарахувати зарплату вчителю

Posted by Admin on 28-03-2013, 04:10 in Робота і кар'єра

Зарплата вчителя - категорія невизначена. У зв'язку зі змінами в законодавстві з приводу нарахування грошей для педагогів кількість виділених на зарплату коштів у бюджеті не змінилося. Змінилася система розподілу цих коштів за получаетлям.

Інструкція:
1. До внесених змін зарплата педагога складалася з двох частин. Перша - певний встановлений тариф (сума, яка безпосередньо залежала від кваліфікації вчителя, стажу його роботи, Кількості Годин По його предмету). Друга частина - це надтарифная фонд, виплати з якого вироблялися за позакласну роботу та інші додаткові навантаження (відповідальність за певний кабінет, класне керівництво і т.д.).

1.
Тепер принцип нарахування заробітної плати вчителю змінився. І залежить, в основному, від інтенсивності праці та кількості дітей у класі. Базуються всі розцінки на певній тарифною ставкою, яка встановлена на основі розрядів Єдиної тарифної сітки. Розраховується вона так: 18 годин на тиждень для середніх і старших класів, 20 годин для початкових. Раніше цих показників було достатньо для нарахування певної суми. Тепер же педагог отримує цю суму тільки за умови роботи з цим же кількістю годин, але вдобавок враховується ще і наповнюваність класів (20 осіб у селі, 25 - в місті). Такий поділ засобів має виділити вчителів активних і безініціативний. Активні зможуть збільшити свою заробітну плату ще й за рахунок стимулюючих виплат.

3. Стимулюючі виплати повинні виплачуватися із спеціально створеного стимулюючого фонду. Розподіляються вони в залежності від критеріїв якості роботи. У кожному освітньому закладі ці критерії свої. Як правило, додаткові заробітки нараховують тим вчителям, у яких є вчені ступені, державні нагороди чи звання "Почесний працівник", "Кращий вчитель" і т.д. Головна умова - щоб ці звання були отримані ними в сфері освіти. Ну і, звичайно ж, додаткові гроші виплачуються педагогу за результати праці. Це можуть бути і якість освіти серед учнів його класу, і збереження здоров'я учнів, і розвиток педагогічної творчості. Відповідно, чим більше педагог робить для школи та учнів, і власного творчого зростання, тим більше у нього зарплата.

4. При такій схемі оцінки роботи вчителя потрібно уважно дивитися на те, в якій саме школі працює педагог. Так, наприклад, успіхи в навчанні у дітей в сільській школі, і у дітей в елітному ліцеї столиці будуть абсолютно різними. Значить, і систему розподілу грошей визначають, виходячи з параметрів місцевості. Інші критерії, типу матеріальної оснащеності школи, технічних можливостей самого вчителя і багато інших, теж необхідно враховувати при нарахуванні стимулюючої частини зарплати....

Відповідь на запитання: Як нарахувати зарплату вчителю