Як нарахувати компенсацію при звільненні

Posted by Admin on 28-03-2013, 04:10 in Робота і кар'єра

При звільненні співробітника, який працював за трудовим договором, покладено розрахувати і нараховувати компенсацію за невикористані дні відпустки. Для розрахунку компенсації необхідно керуватися Постановою Уряду Російської Федерації про особливості обчислення середньої заробітної плати.

Інструкція:
1. Для розрахунку середнього заробітку необхідно передбачити всі види виплат у даного роботодавця незалежно від джерел цих виплат. У розрахунок компенсації не беруться виплати соціального характеру, такі як матеріальна допомога, лікарняні, відпускні дні. Не враховується також час, проведений на соціальних виплатах.

2. Для обчислення середньої заробітної плати необхідно брати останні 12 місяців роботи, навіть якщо нарахування компенсації провадиться за останні кілька років.

3. Необхідно визначити суму середнього заробітку за один день роботи і помножити його на кількість днів невикористаної відпустки. Якщо суму або кількість днів компенсації необхідно округлити, то робиться це на користь робочого.

4. Якщо даний робочий до звільнення відпрацював менше 1 календарного року, то середній заробіток розраховується виходячи з фактично відпрацьованого часу. Кількість днів покладеної компенсації також вираховується виходячи з фактично відпрацьованого часу.

5. При відпрацьованих 11 місяцях виплачується компенсація за всі дні покладеного відпустки за один рік.

6. Розрахунок середнього заробітку відбувається виходячи з календарних днів в році. Вихідні та святкові дні не викидаються з розрахунку.

7. Для визначення кількості днів, за які покладена компенсація, необхідно брати загальний стаж роботи співробітника в даній організації, Вираховувати кількість днів відпустки покладених за даний період роботи і віднімати кількість використаних днів відпустки на час звільнення. У стаж роботи не входить час відсутності співробітника без поважних причин, час відсторонення від роботи, передбачений статтею № 76 ТК РФ, час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею, встановленого законом віку, відпустку без утримання, лікарняний лист. Відлік робочого стажу ведеться з моменту оформлення трудового договору.Відповідь на запитання: Як нарахувати компенсацію при звільненні
...