Як зберегти кар'єру

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Робота і кар'єра

В умовах постійної конкуренції на ринку праці збереження кар'єри виходить на перший план. Знайти роботу непросто, але щоб зберегти її, треба докласти чимало зусиль. Правильна поведінка на робочому місці і чітке бачення перспектив допоможе домогтися стабільності й успіху.

Інструкція:
1. Завжди виконуйте роботу бездоганно, незалежно від посади і отримуваної зарплати. Складіть власний алгоритм виконуваної роботи згідно функціоналу. Постарайтеся оптимізувати робочий процес, роблячи все необхідне краще за інших. Проявляйте ініціативу. Якщо з'явилася раціоналізаторська ідея, ретельно продумайте її і викладіть керівництву. Не соромтеся публічно виступати на зборах, але говорите коротко, по суті. Щиро намагайтеся проявляти лояльність до компанії і поліпшити її внутрішню роботу.

2. Займіться саморозвитком і ростіть професійно. Відвідуйте курси та тренінги, візьміть за правило щомісяця читати певну кількість фахової літератури та періодики, підпишіться на спеціальну інтернет-розсилку. Розширюйте особистий кругозір, щоб наповнити життя цікавим інформацією і бути гарним співрозмовником. Вивчайте іноземні мови: подібні знання ніколи не будуть зайвими. Розширюйте сферу бізнес-контактів, знайдіть іноземних знайомих, які працюють у цій же сфері. Можливо, перед вами відкриються нові грані розвитку. Намітьте чітку перспективу кар'єрного росту та слідуйте їй. Робіть все, щоб не тільки зберегти кар'єру, але і поліпшити її.

3. Якщо вас влаштовує робоче місце, паралельно розглядайте інші вакансії. Якщо ваша кандидатура буде знаходитися в кадровому резерві великих підприємств, ви будете практично застраховані від безробіття у разі скорочення або звільнення. Будьте в курсі всього, що відбувається у бізнес-середовищі. Можливо, в місті з'явиться новий великий ритейлер або відома міжнародна компанія. Заздалегідь підготуйте резюме для потенційних роботодавців. Регулярно проводите моніторинг ринку праці. Слідкуйте за тим, щоб винагорода за роботу змінювалося відповідно загальному рівню зарплати в даній професії.

4. Вибудовуйте відносини з начальством. Уникайте панібратства і фамільярності. Керівництво повинне бачити в вас відповідального, працездатного і обов'язкового людини. Якщо в момент кризи постане питання про скорочення одного з рівнозначних фахівців, напевно залишать більш надійного і перспективного. Постарайтеся завжди бути на хорошому рахунку. Якщо немає незамінних працівників, завжди є такі, яких керівництво буде цінувати, поважати і віддавати перевагу новачкам. Проявляйте ініціативу, але не звалювати на себе зайву й непотрібну роботу. Будьте готові допомогти колегам або вийти на роботу в надурочний час у разі непередбаченої ситуації в компанії. Однак не дозволяйте маніпулювати вами і зловживати вільним часом....

Відповідь на запитання: Як зберегти кар'єру