Як заробити гроші підліткові

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Робота і кар'єра

Якщо вам вже є 14 але немає 18 ви амбітні, активні і не хочете залежати від батьків матеріально, то пора подумати про роботу. Особливо це актуально влітку. У будь-якому місті знайдеться нескладна і не дуже нудна робота, для виконання якої цілком вистачає шкільних знань. Однак знайти роботу до душі і сумлінного роботодавця вдається не кожному. Спробуємо розібратися, як це можна зробити без втрат.

Вам знадобиться:
Звичайно, ще збереглися біржі праці та їх службовці, які щиро бажають допомогти всім, хто звернувся в пошуках роботи. Але пошук роботи в Інтернеті буде ефективніше і простіше. Можна відвідати також ярмарки вакансій.

Інструкція:
1. Вам тільки 14? Доведеться заручитися згодою батьків на ваше працевлаштування, інакше роботодавець не вправі буде укладати з вами ні трудової, ні цивільно-правовий договір. Згідно з чинним трудовим законодавством, така згода має бути виражена у письмовій формі. Вакансій для підлітків в принципі небагато, тим більше для тих, кому всього 14. Як правило, в такому віці можна влаштуватися промоутером або розклеювачем оголошень, рідше кур'єром. Готуйтеся до відвалюється ногам в кінці робочого часу. До речі, не забувайте, що воно у вас законодавчо обмежене всього 24 годинами на тиждень.

2. Приблизно ті ж перспективи й у 15-річних, з тією тільки різницею, що згоди батьків для укладення трудового договору не буде потрібно. Трохи легше тим, кому вже виповнилося 16: вони вправі працювати вже 35 годин на тиждень, тобто роботодавцям їх брати вигідніше. Каталог посад для підлітків 16-18 ширше: офіціант, оператор на телефоні, продавець-консультант. Дівчата можуть влаштуватися і секретарями, особливо за наявності високої швидкості друку.

3. Не варто забувати про всесвітній павутині - вона надає досить великі можливості знайти видалену нескладну роботу майже для всіх. Завжди потрібні копірайтери, рерайтери, блогери, програмісти. Хлопці з лінгвістичних шкіл можуть спробувати себе в нескладних перекладах. Як правило, приватний замовник, який не має можливості платити справжньому фахівцеві, не буде цікавитися, скільки вам років і чи є у вас досвід роботи, якщо потрібно написати простий текст або зробити невеликий переведення на загальну тематику.
На жаль, не всі замовники сумлінні. Щоб точно отримати гроші за свою працю, вимагайте передоплату (наприклад, переклад на ЯндексДеньгі) або передавайте роботу замовнику особисто, при зустрічі. Хоча і тут ніхто не застрахований від обману.

4. Нарешті, самий надійний ресурс - батьки та друзі. Може бути, секретар або кур'єр в компанії, де працює подруга вашої матері, раптово звільнився? Може бути, сусідам треба, щоб хтось посидів з їхнім сином-другокласника і допоміг зробити уроки? Поцікавтеся! Тут точно не обдурять.

5. Самий прозаїчний питання - оплата вашої праці. Вона точно не буде високою, проте в середньому підліток 14-15 років цілком може заробити до 10000 руб., А більш старшого віку - до 20000 (у Москві).
Головне - завжди укладайте договір з роботодавцем або, якщо ви шукаєте віддалену роботу, вимагайте гарантій оплати (передоплату). Інакше грошей можна не отримати взагалі....

Відповідь на запитання: Як заробити гроші підліткові