Як полегшити стан після хіміотерапії

Posted by Admin on 4-09-2014, 01:53 in Здоров'я і медицина

Хіміотерапія, будучи часто єдиним методом, що дозволяє ефективно боротися з пухлинами, впливає на стан всіх систем і внутрішніх органів людини. Нерідкі такі побічні наслідки при її застосуванні, як нудота, діарея, ураження слизових оболонок, кровотечі, анемія і слабкість і т.д. Звичайно, це проявляється не завжди; все залежить від індивідуальних особливостей організму і вводяться ліків. Алеякщо ви відчуваєте себе погано, дещо зробити для полегшення свого стану можна.

Інструкція:
1. Одне з найбільш частих проявів після сеансів хіміотерапії - нудота. Якщо вона характерна після прийому деяких засобів, то лікар має призначити певні препарати для боротьби з нею ще до початку лікувального циклу.

6. Легку нудоту ви можете зняти, нюхаючи аромат імбиру, або вживаючи засоби, що використовуються при морський хвороби.

3. Якщо ваша нудота - результат нервових зривів, її можна усунути звичайними заспокійливими ліками на рослинній основі. Обмежте вживання жирної і смаженої їжі, а також продуктів, що підвищують кислотність (лимони, апельсини, помідори та ін.)

4. Сильна нудота, можливо, вимагає застосування лікарських засобів або корекції лікування, тому краще порадитися з лікарем.

5. Намагайтеся харчуватися невеликими порціями, щоб не виникало почуття переповнення шлунка. Їжте повільно і старанно пережовувати їжу. Не їжте гарячого і пийте під час їжі рідини. Воду, в тому числі мінеральну без газу і несолодкі соки, пийте за годину до їжі.

6. Після прийому їжі намагайтеся відпочити сидячи. Дивіться телевізор, слухайте музику. Під час нападу нудоти дихайте повільно і глибоко.

7. По можливості уникайте різких або неприємних запахів.

8. Якщо після сеансу хіміотерапії у вас виникли хворобливі коліки або діарея і не проходять більше доби, звертайтеся до лікаря, який може призначити необхідні препарати. Іноді можна полегшити стан, змінивши дієту. Обмежте прийом грубої, жирної і пряної їжі. Намагайтеся не пити чай і каву. Але при втраті рідини необхідно рясне пиття, тому вживайте соки без цукру і мінеральну негазовану воду.

9. Нерідко лікування пухлин супроводжується випаданням волосся, тому важливо забезпечити їм щадний догляд. Вибирайте шампуні для сухого, пошкодженого і ослабленого волосся і, коли миєте голову, сушіть її тільки помірним теплом. Розчісувати м'якою щіткою і не застосовуйте для укладання бігуді або щипці. Щоб за волоссям було легше доглядати, зробіть коротку стрижку.

10. Для збереження сил при появі ознак анемії намагайтеся більше відпочивати, не вставайте різко з ліжка, обмежте свою денну активність і не соромтеся просити допомоги по господарству у своїх родичів і друзів.

11. Зменшення числа лейкоцитів під впливом хіміотерапії підвищує ризик проникнення в організм інфекцій. Щоб не захворіти, суворо дотримуйтесь гігієну, постарайтеся не контактувати з людьми з явними ознаками інфекційних захворювань, оберігайте себе від травм, подразнень і порізів. Також вам слід знизити ризик виникнення кровотеч....

Відповідь на запитання: Як полегшити стан після хіміотерапії