Як зберегти емаль на зубах

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Здоров'я і медицина

Зубна емаль майже повністю складається з фосфатів і кальцію, лише невелику частину займають вода і органічні речовини. Завдяки здорової емалі людина може відкушувати щось тверде, вживати гарячу їжу і напої і сліпуче посміхатися.

Інструкція:
1. Щоб надовго зберегти зубну емаль здоровою, не зловживайте продуктами, що містять цукор. Бактерії, що активно розмножуються в солодкій середовищі, виділяють кислоту, що руйнує емаль.

2. Відмовтеся від куріння або хоча б мінімізуйте кількість викурених сигарет. Нікотин і смоли, які надходять при палінні в ротову порожнину, забарвлюють зубну емаль в жовтий, коричневий, а іноді навіть чорний колір, причому цей наліт повністю видалити можна тільки за допомогою стоматологічної чистки. І вже, звичайно, не вживайте наркотики.

3. Не зловживайте газованими напоями, кавою, міцним чаєм, червоним вином, шоколадом і чорницею. Ці продукти здатні додати емалі відтінок жовтизни. Крім цього, кислота, Міститься в газованій воді, здатна розчиняти зубну емаль.

4. Чистіть зуби не рідше 2-х разів на день не менше 2-3 хвилин. Для цього по можливості користуйтеся зубними пастами, що містять фтор і кальцій. Обробляйте порожнину рота спеціально призначеними ополіскувачами.

5. При чищенні зубів не надто натискайте на них, не користуйтеся твердими зубними щітками і не використовуйте зубні порошки. Абразивними зубними пастами, отбеливающими зуби, також не варто надмірно захоплюватися, застосовувати їх не рекомендується частіше 2-х разів на тиждень. Не можна чистити зуби содою, крейдою, сіллю або іншими, не призначеними для цього речовинами.

6. Обов'язково прополіскуйте зуби після їжі, вживання солодощів. Якщо це неможливо, протягом 15 хвилин жуйте жувальну гумку без цукру.

7. Намагайтеся їсти тверду їжу, сприяє збільшенню слиновиділення. Однак не гризіть занадто тверді льодяники або інші продукти, і вже, звичайно, не відкривайте зубами пляшки.

8. Пийте через соломинку кислі соки. Після їх вживання не чистите зуби протягом 30 хвилин.

9. Не вживайте одночасно холодну і гарячу їжу (наприклад, не пийте каву з морозивом), оскільки це тягне за собою різкі перепади температур у роті, що в свою чергу погано позначається на стані зубної емалі.

10. Не зловживайте бутильованої водою, оскільки вона не містить фтору.

11. Позбудьтеся звички скреготати зубами, якщо вона у вас є.

12. З обережністю застосовуйте гормональні препарати, оскільки деякі можуть негативно позначитися на зубах.

13. Не забувайте двічі на рік ходити в стоматологічну клініку....

Відповідь на запитання: Як зберегти емаль на зубах