Як заряджати акумуляторну батарею автомобіля

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Авто

Як не крути, а заряджати акумулятор рано чи пізно доведеться. Причини глибокої розрядки можуть бути різними: залишені включеними фари, коротке замикання, несправність електрообладнання, саморозряд. У будь-якому випадку знадобиться зарядний пристрій.

Вам знадобиться:
- Зарядний пристрій;
- Вольтметр;
- Авометр.

Інструкція:
1. Заряджайте акумулятор автомобіля в наступних випадках: при падінні щільності електроліту до 125 г /куб.см і нижче, після тривалої стоянки машини, після тривалої, але безуспішною спробі запустити двигун.

5. Під час процесу зарядки не паліть і не розводьте вогонь. Електрохімічні процеси в банках АКБ в цей час виділяють водень і кисень, суміш яких може спалахнути від найменшої іскри. З цієї ж причини заряджайте акумулятори тільки в добре вентильованих приміщеннях.

3. Перед початком зарядки вимкніть двигун автомобіля і переконайтеся, що всі споживачі електроенергії відключено. Після цього від'єднайте дроти від клем акумулятора, відгвинтите кріпильну планку і вийміть його з автомобіля. Зарядний пристрій переведіть в режим зарядки постійним струмом і приготуйте до використання.

4. Відкрийте заливні горловини акумулятора або його банок. Позитивний дріт зарядного пристрою приєднайте до позитивної клеми АКБ, а негативний дріт - до негативної клеми. Зарядний пристрій включите в мережу.

5. Слідкуйте за тим, щоб величина зарядного струму не перевищувала 10% від ємності акумуляторної батареї. Високий струм заряду зіпсує акумулятор. У разі глибокого розряду зарядку робите тільки малими струмами, силою 15-2 А.

6. Під час процесу зарядки періодично контролюйте напруга на клемах, а також щільність і температуру електроліту. Якщо електроліт нагріється до 45 градусів і вище, негайно знизьте струм заряду вдвічі. Або припиніть зарядку до тих пір, поки він не охолоне до 30 градусів.

7. Закінчите зарядку акумулятора, якщо щільність електроліту і напруга на клемах будуть залишатися постійними протягом двох годин поспіль. Виділення газів з усіх банок (осередків) акумулятора має бути рівномірним.

8. Перевірте щільність електроліту в кожній банці (комірці) АКБ. Розкид значень в різних осередках не повинен перевищувати 001 г /куб.см. Для зменшення підвищеної щільності долийте дистильовану воду.

9. Після закінчення процесу заряду від'єднайте зарядний пристрій і вийміть вилку з розетки. Відключення проводів від акумулятора почніть з негативного....

Відповідь на запитання: Як заряджати акумуляторну батарею автомобіля