Як поліпшити кровообіг в голові

Posted by Admin on 10-06-2013, 13:56 in Здоров'я і медицина

При недостатньому кровопостачанні головного мозку з'являється важкість у голові, головний біль, запаморочення, шум у вухах і мерехтіння мушок перед очима. Поліпшити кровообіг можна як за допомогою лікарських препаратів, так і безмедикаментозними методами.

Вам знадобиться:
- Полівітаміниз підвищеним вмістом вітаміну РР;
- Масажер для голови;
- Препарати, що покращують мозковий кровообіг;
- Аспірин, «Кардіомагніл», «Тромбо АСС».

Інструкція:
1. Займіться лікування основного захворювання, на тлі якого розвинулося погіршення мозкового кровообігу (атеросклероз, гіпертонічна хвороба і т.д.).

2. Ведіть здоровий спосіб життя: відмовтеся від шкідливих звичок, спите по 8-9 годин на день, частіше бувайте на свіжому повітрі, займайтеся спортом і харчуйтеся правильно. Правильне харчування включає в себе обмеження жирної і солоної їжі, збільшення кількості овочів і фруктів в раціоні.

3. Приймайте полівітаміни з підвищеним вмістом нікотинової кислоти (вітаміну РР).

4. Придбайте ортопедичну подушку для сну.

5. Виконуйте повороти і нахили голови в різні боки по 4-5 хвилин 2 рази на день. Це допоможе «розігнати» кровотік в судинах шиї і голови.

6. Кожен день 7-10 хвилин приділяйте масажу вух, шкіри голови і шийно-комірцевої зони. Масаж вушних раковин виробляєте розтираючими рухами. Для шкіри голови використовуйте спеціальні масажери, або просто проводите по шкірі кінчиками пальців, злегка натискаючи й розтираючи її. Потім інтенсивними рухами розімніть область потилиці, задньої поверхні шиї і верхньої частини спини.

7. Виконуйте дихальні вправи для насичення крові киснем. Це можуть бути спеціальні методики по Стрельникової, Бутейко і т.д. Також можна просто затримувати дихання на кілька секунд спочатку на видиху, потім на вдиху, дихати по черзі кожною ніздрею. Дихальні вправи виконуйте щодня 10-15 хвилин.

8. Приймайте препарати, що покращують мозковий кровообіг: кавінтон, цинаризин, пірацетам, фезам, омарон. Курс лікування триває від 1 до 3 місяців, його проводять 2-3 рази на рік.

9. Чоловікам після 45 років, а жінка після 55 необхідно щодня на ніч приймати таблетки звичайного аспірину. Це дозволить покращить плинність крові по судинах. Замість звичайного аспірину людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту рекомендується приймати по 1 таблетці «Кардіомагнілу» або «Тромбо АССА»....

Відповідь на запитання: Як поліпшити кровообіг в голові