Як поліпшити пам'ять у людини

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Здоров'я і медицина

Пам'ять людини складається з 3-х компонентів: даного від природи потенціалу, стану й тренованості пам'яті. Активно вплинути на стан пам'яті, а також зайнятися її тренуванням по силам будь-якій людині. Для збереження і поліпшення стану пам'яті необхідно правильно харчуватися, бути фізично активним, повноцінно відпочивати. Тренувань мозку (від нього безпосередньо залежить стан пам'яті) потрібно щодня приділяти хоча б кілька хвилин.

Інструкція:
1. Правильно харчуйтеся. Для повноцінного функціонування мозку необхідні:
1) Вуглеводи - близько 70%, білки і жири - по 15%. Якщо якогось компонента не буде вистачати, решта не зможуть принести користь мозку.
2) Вітаміни А, С, Е, К і групи В, а також залізо, фолієва кислота, поліненасичені жирні кислоти омега-3. Необхідно вживати в їжу продукти, що містять зазначені компоненти. Їжте пісне червоне м'ясо, яловичу печінку, картопля, Зварений у мундирі, житній хліб, яйця, молоко, банани, йогурт, вівсянку, гречку, пророщені злаки, яблука, жирні сорти риб, свіжі овочі і фрукти, волоські горіхи, лляне масло, мед. Якщо ви знаєте, що вам належить період розумової активності, то можна пропити вітаміни, що поліпшують роботу оперативної пам'яті. Робити це потрібно за місяць до початку збільшення навантажень.

2. Ведіть активний спосіб життя: обов'язково гуляйте (хоча б 30-60 хвилин на день), бігайте, катайтеся на роликах та лижах, плавайте, ходите в тренажерний зал, танцюйте, займайтеся фізкультурою вдома. Робіть те, що подобається, але регулярно. Пам'ятайте, це ви робите для себе. Фізичні навантаження активізують кровообіг і стимулюють ріст нервових закінчень. Це налагоджує зв'язок між клітинами мозку, збільшує швидкість передачі інформації.

3. Відпочивайте. Відновлювати і набирайтеся сил. Якщо ваш мозок втомився, дайте йому відпочити. За час відпочинку інформація засвоїться, клітини відновляться. Дотримуйте режим неспання і сну. Спіть стільки, скільки вам потрібно для відновлення. Спіть на гарному матраці і ліжка - від цього безпосередньо залежить насичення мозку киснем і ваше самопочуття.

4. Регулярно робіть масаж голови, щоб поліпшити кровообіг, збільшити приплив крові до голови. Виконуйте просту вправу: одночасно рухайте зіницями протягом декількох секунд з боку в бік.

5. Тренуйте мозок. Вирішуйте головоломки, ребуси, задачки, коли стоїте в черзі, їсте в транспорті. Розучуйте віршики та поеми. Виконуйте нестандартні вправи, що розширюють ваш кругозір (наприклад, почніть писати іншою рукою або в дзеркальному відображенні)....

Відповідь на запитання: Як поліпшити пам'ять у людини