Як зберегти здоров'я за допомогою харчування

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Здоров'я і медицина

Джерелом життя і здоров'я є їжа. Однак вона ж може стати причиною багатьох хвороб. Неправильно складений раціон і вживання ненатуральних продуктів створюють в організмі дефіцитні стану і прискорюють процеси його старіння. І тільки помірне, різноманітне і своєчасне харчування допомагає зберегти хороше самопочуття до глибокої старості.

Інструкція:
1. Для поповнення енергетичних витрат і добової потреби організму у вітамінах і мінералах робіть свій раціон харчування різноманітним. Однак необхідність в корисних речовинах забезпечуйте не кількістю, а якістю їжі. А для збереження її максимальної користі, готуйте страву на один прийом.

8. Не вживайте вчорашню або розігріту їжу. Чим більше проходить часу з моменту її приготування, тим менше в ній зберігається корисних речовин. І в підсумку вона перетворюється в джерело порожніх калорій і шлаків, нагромадження яких веде до надмірної ваги і отруєння організму.

3. Уникайте рідкісного і рясного прийому їжі. Шлунковий сік не в змозі переварити велику кількість їжі і частина її просто почне гнити, викликаючи процеси бродіння. Це є однією з основних причин дисбактеріозу - порушення мікрофлори кишечника. Ідеальним є 4 разове харчування з 4-5 годинним проміжком.

4. Не запивайте їжу небудь рідиною. Дайте можливість травним соків розщепити їжу на складові компоненти. А для полегшення цього процесу пийте за півгодини до трапези звичайну воду. Крім цього не вживайте одночасно тверду і рідку їжу. Цим страв потрібні різні умови для перетравлення.

5. Включайте в меню більше овочів і фруктів. Вони допомагають зберегти здоров'я кишечника. І крім нормалізації його роботи заповнюють організм вітамінами та мінералами, які вони черпають з землі. Більш того, їх грубі волокна є натуральними сорбентами - вбирають і виводять назовні багато токсичних (у тому числі канцерогенні) речовини. Складайте свій раціон з переважанням свіжих салатів і просто нарізаних овочів над термічно обробленою їжею, особливо тваринного походження.

6. Обмежте в раціоні кількість цукру (не більше 3-4 ложок в день). Він негативно впливає на роботу підшлункової залози і викликає порушення обміну речовин, переважно вуглеводного. Крім цього погіршує розумові та фізичні здібності, сприяє утворенню каменів у нирках і зниження імунітету. Замініть цей продукт медом і сухофруктами.

7. Не зловживайте алкоголем. Він викликає дефіцит вітамінів і елементів. Його регулярне вживання, навіть у невеликій кількості, в підсумку призводить до авітамінозу. Також виключите з раціону даремні і шкідливі продукти. Це ковбасні вироби, маринади, всі продукти, що містять стабілізатори, консерванти і підсилювачі смаку, а також солодкі газовані і негазовані напої (лимонади і соки)....

Відповідь на запитання: Як зберегти здоров'я за допомогою харчування