Як полегшити біль при опіку

Posted by Admin on 28-07-2013, 23:27 in Здоров'я і медицина

Опік - це пошкодження шкіри, викликане впливом гарячої води, пари, полум'я, кислот, хімічних речовин або лугів. Перша допомога повинна бути спрямована на полегшення сильного болю, після чого пацієнта потрібно доставити в лікарню.

Вам знадобиться:
- Лід;
- Вода;
- Спеціальний крем;
- Сметана;
- Кефір;
- Картопля;
- Марля;
- Целофановий пакет;
- Масло обліпихи;
- Ялицеве масло.

Інструкція:
1. При сильному опіку біль відсутня через те, що нервові закінчення пошкоджені. Пацієнт може знепритомніти, впасти в кому. Якщо шкіра виглядає обвугленої, білої, присутні глибокі пошкодження, негайно викликайте швидку допомогу. Не торкайтеся до пошкоджень, не намагайтеся прикласти лід. При останній стадії опіку допомогу можна надавати лише в умовах стаціонару. Максимум, що ви можете зробити - накрити шкіру стерильною тканиною, дати пацієнту таблетку нестероїдного протизапального препарату, зробити штучне дихання, послабити ремені, комір, щоб ніщо не перешкоджало вільному диханню.

7. Якщо опік сильний, але при цьому на шкірі немає глибоких пошкоджень, а з'явилися лише пухирі, для полегшення болю прикладіть пакет з льодом, помістіть пошкоджені місця під холодну проточну воду.

3. При опіку, викликаному лугами, хімічними сполуками, кислотами, відразу ж промийте ушкоджене місце проточною холодною водою протягом не менше 15 хвилин, щоб змити залишки роз'їдаючих речовин і полегшити біль.

4. Застосовувати народні методи можна лише в тому випадку, якщо опік несильний і на шкірі немає глибоких пошкоджень. Полегшити біль від сонячних опіків можна, змастивши пошкоджені місця холодної сметаною, кефіром або спеціальним кремом, призначеним для використання після засмаги.

5. Використовуйте сирої натертий картоплю, розкладіть його на марлі, прикладіть до обпаленим місцях. Міхури, що утворилися від опіку, можна змастити обліпиховою або смерековим маслом.

6. Зазначені народні засоби використовуйте, якщо площа опіку невелика. Якщо ж шкіра має великі пошкодження, покриті пухирями, які свідчать про відшаруванні верхнього шару, зверніться в поліклініку. Лікувати великі опіки самостійно дуже небезпечно....

Відповідь на запитання: Як полегшити біль при опіку