Як полегшити біль при грижі

Posted by Admin on 30-07-2014, 15:03 in Здоров'я і медицина

Грижа міжхребцевого диска - хвороба перевантаженості хребетного стовпа, при якій відбувається випинання пульпозного ядра через розрив фіброзного кільця назовні. Відбувається здавлювання нервових закінчень, що і викликає болю в спині, що віддають у ногу або руку. В основному лікування грижі консервативне, але в окремих випадках хворому допоможе тільки хірургічна операція.

Вам знадобиться:
- Фізіопроцедури;
- Нестероїдні протизапальні препарати;
- Епідуральна блокада з гормонами.

Інструкція:
1. Біль у спині викликають багато факторів, але якщо вона посилюється при сидінні, покашливании або чханні, найбільш імовірно, що це міжхребцева грижа. Крім того, больовий синдром супроводжується онімінням, слабкістю в нижній частині спини і в задній або бічній поверхні ніг.

8. Щоб зменшити больовий синдром, уникайте положень тіла, що заподіюють неприємні відчуття. Так, нахил і підняття важких може спровокувати неконтрольовану біль. Між тим, часта зміна пози сприяє підтримці хребетного стовпа у відмінному стані, підвищує його гнучкість і силу.

3. Не слід зовсім відмовлятися від виконання фізичної роботи при міжхребцевої грижі, рекомендується лише знизити інтенсивність навантажень або виконувати не дуже важкі фізичні роботи. З часом, у міру оздоровлення, можна збільшити і навантаження.

4. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем щодо необхідних фізіопроцедур. Фізіотерапевт, в залежності від вашого стану, може порекомендувати ультразвук, електростимуляцію, масаж, Витягування хребетного стовпа, теплові або холодові процедури.

5. Скористайтеся знеболюючими препаратами. При грижі допомагають такі нестероїдні протизапальні препарати, як «Ібупрофен», «Диклофенак», «Мелоксікан», «Напроксен», «Целебрекс», «Ацетомінофен» та ін Прийом даних препаратів протипоказаний при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

6. Постійна, сильної інтенсивності біль при міжхребцевої грижі, може зажадати суворого постільного режиму протягом 24-48 годин. Більш тривале перебування в нерухомому стані викликає втрату м'язової сили і тонусу.

7. У важких випадках, коли консервативне лікування не допомагає, показана епідуральна блокада з гормонами. Процедура виконується під місцевою анестезією. При цьому безпосередньо в місце патологічного процесу вводять голкою розчин гормональних і знеболюючих препаратів - «Депо-Медрол» і «Біпувакаіна». Ефект знеболення настає негайно, і найчастіше з цієї процедури починається процес одужання....

Відповідь на запитання: Як полегшити біль при грижі