Як полегшити біль від удару

Posted by Admin on 1-01-2014, 15:06 in Здоров'я і медицина

Удари відносять до найбільш поширеного виду травм, отримати які можна як при виконанні домашньої роботи, так і на прогулянці, виробництві або просто встаючи з ліжка. При цьому відбувається травмування м'яких тканин без особливих ушкоджень шкірного покриву. Забій супроводжується крововиливом в глубжележащіе тканини і больовим синдромом.

Вам знадобиться:
- Холодові пов'язки;
- «Швидка допомога»;
- «Рятувальник»;
- «Троксевазин»;
- Яблучний оцет;
- Сіль;
- Спиртова настоянка йоду;
- Цибуля;
- Цукровий пісок;
- Листя полину;
- Спиртова настоянка календули.

Інструкція:
1. Далеко не всякий забій можна лікувати в домашніх умовах. Так, забій голови, що супроводжується навіть короткочасною втратою свідомості, вимагає обов'язкового звернення до медустанови для виключення струсу головного мозку або його пошкодження.

4. Також небезпечні забої внутрішніх органів - печінки, легень, нирок, які можуть викликати тяжкі порушення у всьому організмі. Тому в домашніх умовах можна надати допомогу тільки при легких ударах кінцівок. При середньо-і важких ударах, навіть кінцівок, може бути пошкодження окістя або кісткових тканин, що вимагає надання кваліфікованої медичної допомоги.

3. Для полегшення болю при забитті в першу чергу використовують холодові пов'язки, примочки свинцевої води, міхур з льодом. Холодові пов'язки необхідно тримати на забите місце не менше 4-5 годин. Щоб не допустити зайвого переохолодження, періодично слід робити 20-30 хвилинну перерву.

4. Для швидкого полегшення болю можна скористатися як аптечними препаратами типу «Швидкої допомоги», «Рятувальника», «Троксевазин» та ін, так і засобами народної медицини.

5. Одним із засобів «швидкої допомоги» є цибуля. Подрібнену головку ріпчастої цибулі середнього розміру змішайте зі столовою ложкою цукрового піску. Отриману масу викладіть на шматок бавовняної тканини і помістіть на місце забитого. Зверху накрийте компресійної папером і зафіксуйте пов'язкою. Компрес міняйте двічі в день.

6. Прекрасно знеболює і швидко розсмоктує гематоми після забитого яблучний оцет. Нагрійте 200 мл яблучного оцту, додайте в нього чайну ложку солі і 5-7 крапель спиртової настоянки йоду. Складіть в декілька шарів шматок марлі і, намочивши в приготованому складі, прикладіть до ушиби. Накрийте перфорованим целофаном і накладіть тугу пов'язку. Компрес міняйте 2 рази на добу.

7. Безпосередньо після забитого місця і холодових компресів накладіть на хворе місце подрібнене листя полину або рослинну масу завареною сухого полину. Біль відступає, гематома швидко розсмоктується.

8. Добре знеболює забите місце спиртова настоянка квіток календули, використовувати яку можна через добу після забитого місця. Намочіть шматок марлі в настоянці і, наклавши на забій, зафіксуйте пов'язкою. Гематома швидко розсмоктується, а біль від удару проходить протягом декількох годин....

Відповідь на запитання: Як полегшити біль від удару