Як полегшити нудоту

Posted by Admin on 27-10-2013, 20:39 in Здоров'я і медицина

Мало хто не випробовував нудоту - неприємне відчуття «під ложечкою» і в роті, супроводжуване слабкістю і запамороченням. Вона виникає при різних обставинах, але в будь-якому випадку доставляє масу незручностей. Незалежно від причин, що викликали нудоту, потрібно зробити все можливе, щоб полегшити свій стан.

Інструкція:
1. Причиною нудоти можуть бути різні інфекції, інтоксикація, шлунково-кишкові захворювання, заколисування в транспорті, токсикоз, погрішності в дієті, медикаментозні препарати і т.д. При неодноразово повторюваних нападах нудоти потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження. Якщо неприємний симптом турбує лише час від часу, і причина його виникнення вам відома, можна спробувати впоратися з нездужанням своїми силами.

2. Якщо причиною нудоти є отруєння, зробіть промивання шлунка. Для цього можна скористатися або розчином марганцівки, або суспензією активованого вугілля. У першому випадку в літрі теплої води розчиніть 1 г перманганату калію. Перед вживанням ретельно перемішайте рідину, після чого процідіть її через подвійний шар марлі. Це потрібно для того, щоб ні один кристал марганцівки не потрапив на слизову і не викликав опік. Якщо ви вирішили зробити промивання суспензією активованого вугілля, в тій же кількості теплої рідини розчиніть 5 таблеток. Випийте свіжоприготовлену рідину, після чого спровокуйте блювоту, натиснувши пальцями на корінь язика. Незабаром після закінчення процедури ви відчуєте поліпшення.

3. Якщо нудоту спровокувало вживання якого лікарського препарату, прийміть протиблювотну засіб, До прикладу, «Церукал» або «Зофран». По можливості припиніть прийом ліків, що викликає побічні ефекти, а якщо це неможливо (наприклад, під час хіміотерапії), скористайтеся народним засобом від нудоти. Порошок імбирного кореня залийте водою (1 г порошку на літр рідини), настоюйте годину, процідіть. Пийте по одній столовій ложки отриманого засоби при перших ознаках нудоти.

4. Якщо вас нудить під час поїздки в транспорті, прийміть препарат від заколисування, наприклад, «драміна». У деяких випадках допомагають спеціальні акупунктурні браслети. Намагайтеся не вживати алкогольні напої напередодні поїздки і не перевантажувати шлунок жирною і смаженою їжею.

5. Якщо причина нудоти невідома або вищеперелічені засоби не допомагають, зверніться до лікаря для діагностики та призначення адекватного лікування....

Відповідь на запитання: Як полегшити нудоту