Як поліпшити вихід мокротиння при кашлі

Posted by Admin on 17-07-2014, 13:56 in Здоров'я і медицина

Кашель починається після простудних і вірусних захворювань. Спочатку пацієнта мучить сухий кашель, потім він переходить у вологий, але мокрота при цьому важко відділяється. Щоб прискорити її вихід, слід отримати рекомендацію лікаря і в домашніх умовах приймати додаткові заходи, сприяючі легкому відходженню мокротиння.

Вам знадобиться:
- Відхаркувальні препарати;
- Інгалятор або небулайзер;
- Відхаркувальні трави;
- Гірчичники;
- Банки;
- Чорна редька;
- Мед.

Інструкція:
1. Щоб максимально прискорити відхід мокроти, лікар випише відхаркувальні препарати: «амброгексал», «АЦЦ», «Амбробене», «Лазолван», «Бромгексин» або інші. При застосуванні даних препаратів необхідно пити багато рідини, це буде сприяти розрідженню мокротиння і її виводу з бронхів.

4. Додатково ви можете вживати грудної збір, який можна купити в аптеці, відвар звіробою, багна, алтея, мати-й-мачухи, сироп солодки. Всі рослинні препарати мають протизапальну і відхаркувальну дію, що дозволяє в короткі терміни вивести мокротиння.

3. Крім препаратів можуть призначити фізіотерапевтичні процедури. При вологому кашлі можна робити зігрівальні компреси, наприклад, ідеально підійдуть гірчичники, банки, терта чорна редька. З редькою можна робити не тільки компреси, але й приймати її сік, змішаний з рівними частинами меду або цукру.

4. У кімнаті потрібно підтримувати високий рівень вологості. Для цього необхідно встановити зволожувач повітря або поставити під батареї ємності із чистою водою, у воду можна додати морську сіль. Випаровуючись буде створюватися ефект соляної камери, в якій лікують бронхо-легеневі захворювання.

5. Додатково можна проводити інгаляції з допомогою небулайзера або механічного інгалятора. Інгаляції робіть з «Амбробене», фізіологічним розчином або «Вінтоліном» по 4-5 разів на добу до тих пір, поки повністю не вийде мокрота.

6. Якщо мокрота довго не відходить, піднялася температура, з'явилися свистячі грипи і задишка, лікар призначить обстеження і випише препарати, що розширюють бронхи у вигляді аерозолів, таблеток або ін'єкцій. Свистяче дихання, булькотіння в бронхах говорить про розвиток обструктивного бронхіту, при якому відбувається бронхоспазм і мокрота застоюється, що вимагає тривалого лікування в амбулаторних або стаціонарних умовах....

Відповідь на запитання: Як поліпшити вихід мокротиння при кашлі