Як зберегти здоров'я на півночі

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Здоров'я і медицина

Життя на Крайній Півночі - це щоденна боротьба за збереження свого здоров'я. Суворий клімат, недолік сонячного світла і вітамінів ведуть до серйозних змін в організмі, а при неуважному відношенні до себе - до важких захворювань, найчастіше невиліковним. Особливо важко доводиться тим, хто не є корінним жителем Півночі. Переїжджаючи в новий регіон, вони перевозять з собою колишній спосіб життя, що в данихумовах неприпустимо

Інструкція:
1. Хвороби органів травлення є найпоширенішими на Півночі після захворювань системи кровообігу та онкологічних. Травні процеси в екстремальних умовах протікають повільніше, тому за основу правильного харчування на Півночі необхідно брати систему, вироблену місцевим населенням. Дослідник Півночі Ю.Мезун в своїх роботах пише: «Аборигени використовують в їжу велику кількість м'яса і риби. Це сприяє формуванню у них ліпідного типу енергетичного обміну. Європейський тип збалансованого харчування характеризується використанням в їжу великої кількості вуглеводів. Ліпідний обмін більш доцільний в умовах Крайньої Півночі ». Таким чином, основою раціону півничанина повинні бути продукти, отримані з природи регіону: риба - головний білковий ресурс, оленина - джерело необхідних амінокислот, жиророзчинних вітамінів і антиоксидантів, ягоди (морошка, брусниця, журавлина, лохина, шикша) - джерело вітамінів. У той же час варто нехтувати привізними фруктами - невідомо де вирощені і зірвані зеленими, вони не принесуть особливої користі організму.

2. Не варто забувати, що північна риба і олень м'ясо - Улюблене місце проживання найнебезпечніших для здоров'я людини паразитів. Завжди ретельно оглядайте рибу і м'ясо, не вживайте в їжу сиру і напівсиру рибу, добре прожарювати шашлик. При приготуванні домашніх заготовок будьте особливо уважні, віддавайте перевагу крепкопосоленним рибі і ікрі.

3. Малорухливий спосіб життя, викликаний затяжний холодною зимою і коротким теплим періодом, є одним з головних чинників зниження імунітету, розвитку захворювань системи кровообігу і багатьох інших проблем. На півночі особливо важливо займатися спортом, збільшувати фізичні навантаження. Віддайте дитину в спортивну секцію, займайтеся спортом самі, ходіть на каток навіть у холодну погоду, катайтеся з гірки разом з вашим малюком, загартовувати, імунітет сіверян набагато слабкіше імунітету мешканців середньої смуги, зміцнюйте його!

4. Скорочення світлового дня, пов'язане з полярністю на Півночі, і, як наслідок, тривале перебування під штучним освітленням призводять до раннього погіршення зору. Приділяйте час гімнастики для очей і забороняйте вашим дітям читати книжки під ковдрою!

5. Для людей, пристосованих до умов життя на Крайній Півночі, переїзди на південь і різкі зміни клімату вкрай шкідливі. У такі моменти всі ваші сили витрачаються виключно на адаптацію до нових умов, тому отримати користь від курорту організм не може. Вибирайте для відпочинку регіони з м'яким кліматом, уникайте жарких країн, віддавайте перевагу найбільш сприятливим для вашого організму періодах - весна, оксамитовий сезон, рання осінь. Не нехтуйте вашим здоров'ям!...

Відповідь на запитання: Як зберегти здоров'я на півночі