Як полегшити біль у горлі

Posted by Admin on 30-11-2013, 16:53 in Здоров'я і медицина

Найчастіше болі в горлі свідчать про наявність вірусної або бактеріальної інфекції; її також можуть викликати і квітковий пилок, занадто сухе повітря, пил, перенапруження голосових зв'язок, тютюновий дим і інші подразники. Біль у горлі через деякий час може пройти і сама, однак, не слід пускати все "на самоплив": адже існують способи, за допомогою яких можливо послабити біль або повністю позбавитися від неї.

Інструкція:
1. По-перше, не варто напружувати свої голосові зв'язки: уникайте розмов на підвищених тонах, не намагайтеся нікого перекричати, а по можливості взагалі поменше говоріть. За допомогою таких простих дій можна уникнути посилювання хвороби і посилення болю.

2. Протягом дня також рекомендується рясне тепле (але не гаряче) питво. за день треба випивати не менше 7-8 склянок рідини. Можна приймати, наприклад, всім відомий засіб - чай з медом. У чашку кладеться зазвичай одна столова ложка меду, додається лимон, червоний перець, який допоможе створити невеликий знеболюючий ефект, а також буде стимулювати імунну систему.

3. Крім того, добре полегшують болі в горлі спеціальні льодяники для розсмоктування, вони продаються у всіх аптеках. Такі льодяники можуть бути з евкаліптом, м'ятою, лимоном медом чи малиною.

4. Не забувайте і ще про один засіб, який допоможе вам впоратися з болем - про подих над парою. Можна заповнити окропом, скажімо, каструлю або невеликий таз, накрити голову рушником і дихати на протязі 10-15 хвилин (поки повітря досить гарячий).

5. По можливості зволожуйте повітря навколо себе (добре, якщо є спеціальний зволожувач повітря), оскільки сухе повітря буде сприяти погіршенню стану вашого горла. Включайте зволожувач на всю ніч, а також вдень.

6. Можете застосовувати і полоскання. Існує простий рецепт приготування розчину для полоскання горла: візьміть 1/2 чайної ложки солі і розведіть її в склянці води. Процедуру слід проводити вранці і ввечері. Однак захоплюватися їй не варто, оскільки занадто часті полоскання здатні призвести до подразнення і посиленню болю....

Відповідь на запитання: Як полегшити біль у горлі