Як поліпшити свою увагу

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Психологія

В даний час розроблено чимало тренінгів та практикуючих семінарів спрямованих на розвиток концентрації уваги. Поліпшити увагу допоможуть декілька простих вправ, які слід виконувати методично через день і при цьому приділяти їм достатньо часу.

Вам знадобиться:
виноград, шоколад, папір з ручкою, книга, картина або фотографія, ребуси

Інструкція:
1. Необхідно знайти картину, не важливо якого розміру, але для початку краще підійдуть великі. На картині повинно бути зосереджена безліч деталей. Наприклад, сюжетом картини є зустріч друзів. Слід одну хвилину розглядати картину, а потім її закривши, відповісти на заздалегідь підготовлені питання про даному шедеврі мистецтва. Для посилення ефекту добре буде, якщо картину подивиться до цього ваш знайомий і напише десятка два запитань про деталі зображення (який колір сукні у головного героя, що тримає в руці лицар і т.п.).

2. У перші дні питання повинні стосуватися великих деталей на зображенні, а пізніше можна звернутися до військової тематиці або фотографіям мітингуючих людей. Зазвичай, зображення на дані теми повні дрібних деталей. Питання також можуть стосуватися вираженню емоцій героїв. Наприклад, яку гримасу особи видав п'ятий зліва солдат, марширує по площі?

3. Для поліпшення уваги також підійде розгадування кросвордів, ребусів. Написання викладу теж стане ефективною вправою. Нехай вам прочитають спочатку невеликий уривок повісті, а потім попросять написати те, що запам'ятали. Потім з кожним разом уривок стане довшим, а запам'ятовування деталей посилиться.

4. Поліпшити увагу допомагають і фрукти з шоколадом. Так властивості винограду сприяють посиленню уваги, а солодкий шоколад мобілізує роботу головного мозку.

5. В ідеалі у вправах на поліпшення уваги повинні бути задіяні всі органи чуття, дотику і нюху. Концентруйте увагу на запахах, дотиках, розмові і ніяка деталь від вас не вислизне....

Відповідь на запитання: Як поліпшити свою увагу