Як заробити авторитет у колективі

Posted by Admin on 19-06-2013, 09:43 in Психологія

У новому колективі вас ніхто не знає, тому від враження, виробленого в найперші дні, дуже багато залежить. Думка, яку складеться про вас у колег і начальства, може допомогти вам істотно просунутися по кар'єрних сходах, а також придбати нових друзів і хороших знайомих.

Інструкція:
1. Будьте доброзичливі і привітні. Якщо на новій роботі начальник або ейчар-менеджер не познайомив вас з усіма, то вітайтеся і представляє самі. Найкраще, якщо ви влаштуєте невеликий «банкет» з нагоди знайомства: можна замовити в офіс піцу або принести торт і пригостити всіх під час обідньої перерви. Так ви не тільки зможете познайомитися з усіма, але й побачите, хто як веде себе в неформальній обстановці.

6. Ваш коло обов'язків повинен бути вам гранично ясний. Розпитайте про це начальника або куратора, в залежності від того, хто буде допомагати вам перший час. Важливо знайти тонку грань між тим, щоб не соромитися питати про те, що вам дійсно не зрозуміло, і тим, щоб приставати до всіх з питаннями про такі речі, де можна знайти рішення самостійно.

3. У кожному колективі є свої порядки, придивляйтеся до того, як поводяться колеги. Ви швидко засвоїте, як прийнято триматися на новій роботі, якщо будете уважні. Навіть якщо вам не подобаються якісь звички товаришів по службі, будьте терплячими: адже вони працюють тут набагато довше, ніж ви. Незабаром, коли ви увіллєтеся в колектив, можна буде спробувати змінити мікроклімат в кращу сторону, а поки візьміть на озброєння приказку про те, що зі своїм уставом у чужий монастир не ходять.

4. Ставтеся до нових колег з повагою. Навіть якщо хтось вам не сподобався, не поспішайте йти на конфлікт. Можливо, через деякий час ви зміните свою думку про цю людину. У будь-якому випадку, враження, які сформувалися у вас в перші кілька днів, можна назвати повністю об'єктивним.

5. Якщо колектив згуртований і дружний, то не чекайте, що вас відразу візьмуть з розпростертими обіймами. Іноді новачків довго «перевіряють», при цьому, можливо, влаштовуючи їм всякі незграбні або дивні ситуації, це своєрідні випробування. Подібне особливо характерно для творчих або молодих колективів. Будьте пильні, ставитеся до всього спокійно і з гумором, це обов'язково буде оцінено. Якщо ви зможете відбутися жартами або дотепно відповісти, то це змусить колег поважати вас, і ви незабаром будете прийняті в коло «своїх»....

Відповідь на запитання: Як заробити авторитет у колективі