Як поліпшити своє спілкування

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Психологія

Проблеми спілкування в сучасному суспільстві настільки різноманітні, наскільки й люди, які відчувають труднощі з ним. Щоб поліпшити своє спілкування, необхідно, насамперед, розібратися в причинах, які перешкоджають розвитку комунікабельності людини. На думку психологів, існують три основні проблеми, які потрібно усунути.

Інструкція:
1. Найчастіша причина, по якій люди можуть бути нетовариськими - це боязнь відкритися. Захисні психологічні реакції, що лежать в основі цієї соціальної фобії, не дають можливості людині проявити себе, показати свої почуття і емоції, конкретно висловити своє ставлення до чого чи комусь. Підсвідомий страх, який часто буває рефлекторним, не усвідомлюється повною мірою людиною, яка має його. Він трактується як сором'язливість і сором'язливість. Деякі кажуть, що у людини «такий характер», але все не так просто. Соціальна фобія є розлад, який, тим не менш, успішно долається за допомогою різних тренінгів особистісного зростання.

2. Іноді людина просто не розуміє мотиви незвичайного поведінки співрозмовника. Чому він щось бурчить собі під ніс, замість того, щоб виразно висловити свої думки вголос? Може бути, він чогось боїться або просто невежлів? Внутрішні суперечності можуть зіграти з вами грубу жарт, яка може бути неправильно витлумачена оточуючими. Грунтуючись на перший враженні, зовнішньому вигляді і манері мови, дуже просто приклеїти до людини ярлик «дивного» або «невпевненого в собі». Пам'ятаєте таку приказку: «Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму». У цьому випадку вона як не можна більш чітко відображає сутність проблеми. Приклеївши ярлик до людини, достатньо важко потім розуміти мотиви його вчинків і приймати такого, який він насправді. У цьому випадку чудово працює поведінкова психотерапія (фахівці називають її ще когнітивно-біхевіоральної).

3. Останнє перешкода, що заважає людині поліпшити своє спілкування - це втома чи небажання спілкуватися. У більшості випадків це є явним симптомом неврастенії. Такому Станом людини можуть сприяти: напружена і тривала робота, що вимагає не тільки фізичних, але і моральних зусиль; або ж якась психологічна проблема, що давить і гнітюча людину зсередини. Все це призводить до стану дратівливої слабкості, в результаті чого страждає спілкування. Якщо головною причиною розпочатої неврастенії є важка робота, то при цьому важливий відпочинок. Обов'язково зробіть перерву, візьміть відпустку за свій рахунок, купіть путівку в санаторій недельки на 2-3 не менше, так як відпочинок при цьому потрібно тривалий. Врахуйте, що 2-3 дні не вирішать проблему, а тільки посилять положення, що створилося. Якщо основною причиною неврастенії виступає фактор внутрішнього психологічного конфлікту, то рекомендується пройти курс психотерапії у досвідченого лікаря-психотерапевта....

Відповідь на запитання: Як поліпшити своє спілкування