Як звернутися з проханням

Posted by Admin on 28-08-2013, 01:08 in Психологія

Будь-яка людина може опинитися в такій ситуації, коли йому неможливо впоратися одному і потрібна допомога сторонніх людей. Здавалося б, нічого складного попросити людину про щось, але нерідко це обертаються невдачею. Навчіться правильно звертатися з проханнями, і тоді ви обов'язково отримаєте позитивну відповідь.

Інструкція:
1. Для початку визначіться, чи дійсно те, про що ви збираєтеся просити, вимагає втручання третіх осіб. У випадку, якщо ви просто лінуєтеся і хочете звалити свої проблеми на інших, не чекайте, що хтось вам погодитися допомогти.

2. З цього правила випливає те, що ви самі повинні зробити якісь зусилля для вирішення свій проблеми. Не дивуйтеся, якщо вас запитають про те, що ви вже вклали в цю справу, і якщо ви нічого зрозумілого відповісти не зможете, то навколишні лише дадуть вам пораду допомогти собі самому.

3. Важливо звертатися з проханням до того, хто дійсно може вам допомогти. Якщо мова про гроші, то не має сенсу просити їх у того, хто сам перебуває в безгрошової ситуації. Те ж стосується і тих, хто просто не має часу на допомогу або знаходиться в незручній ситуації. Наприклад, ви бачите, що людина поспішає кудись, тому не питайте його про те, який зараз година.

4. Сформулюйте чітко те, про що ви збираєтеся просити. Це повинен бути короткий і зрозумілий розповідь, максимально відображає саму суть проблеми, а не докладні деталі вашого життя. Багато грішать саме цим, пускаючись розлогі пояснення, які вже втратили зв'язок з самої проханням.

5. Будьте ввічливі і не зліться, якщо вам відмовлять. Це дуже неприємно - почути вслід незадоволене пирхання, адже вам, по факту, ніхто нічого не винен, і допомога - справа добровільна. А з негативним настроєм ви навряд зможете швидко знайти того, хто виконає ваше прохання.

6. Не соромтеся і не бійтеся звернутися з проханням. Якщо ви в незнайомому місті і не знаєте, як дістатися до потрібного місця, навряд чи ви незабаром самостійно знайдете шлях до нього. У цьому випадку, потрібно не роздумуючи звернутися до проходить повз людині з проханням.

7. Завжди дякуйте. Нерідко люди, отримавши те, що хотіли, тікають, навіть не вимовивши елементарне «спасибі». Але будьте впевнені, їм цей негарний жест повернеться в наступний раз відмовою, коли вони будуть знову когось про щось просити. Все в цьому світі взаємопов'язано, і тільки навчившись дякувати, ви будете отримувати....

Відповідь на запитання: Як звернутися з проханням