Як зарядити від прикурювача

Posted by Admin on 5-08-2013, 14:57 in Авто

Прикуривателем називається спеціальна коаксіальна розетка в салоні транспортного засобу. На неї виводиться напруга з бортової мережі. Використовуючи цю розетку, можна не тільки живити різні радиоустройства, але і заряджати їх акумулятори.

Інструкція:
1. Незалежно від того, яким транспортним засобом ви користуєтеся, витягніть з розетки прикурювача спеціальну вставку з нагрівальним елементом, яка призначена для прикурювання сигарет, і з причини наявності якої ця розетка і отримала свою назву. Найкраще взагалі не брати цю вставку в поїздку, щоб спокуса закурити не виникало ні у вас, ні у ваших попутників.

2. Дізнайтеся, яким є напруга бортової мережі у вашому транспортному засобі. Воно може бути рівним 12 або 24 В. Останнє більш типово для великих машин, автобусів. У більшості випадків напруга в розетці прикуривателя дорівнює аналогічному показнику всій бортової мережі. Але бувають і виключення - в деяких автобусах на цю розетку подається напруга в 12 В від стабілізатора. У цьому випадку поряд з ним є наклейка з відповідним маркуванням.

3. Дізнайтеся максимальний струм навантаження прикурювача. Для цього знайдіть в інструкції машини місце установки відповідного запобіжника і його номінал. Потім знайдіть цей запобіжник на машині і переконайтеся в тому, що його номінал не перевищує зазначений в інструкції. Якщо виявиться, що встановлена вставка більшого номіналу, замініть її.

4. Ознайомтеся з цоколевке прикурювача: кільцевий контакт - мінус, штирьовий - плюс.

5. Будь-які навантаження підключайте до прикурювача через спеціальні коаксіальні вилки. Застосування оголених проводів, щупів, «крокодилів» та інших сурогатів не допускається. Вилка повинна обов'язково мати вбудований запобіжник. При харчуванні пристроїв, чутливих до сплесків напруги, пам'ятайте, що такі в розетці прикуривателя присутні. Підключайте їх не напряму, а через стабілізатори з фільтрами.

6. Зарядку акумуляторів стільникових телефонів і навігаторів від прикурювача здійснюйте тільки за допомогою зарядних пристроїв особливої конструкції. Будь-яке з них виконано в єдиному корпусі з коаксіальної виделкою. Всередині знаходиться стабілізатор, що повністю імітує зарядку приладу від мережевого зарядного пристрою. До нього підключений провід зі штекером, підходящим до гнізда харчування апарату.

7. Якщо зарядний пристрій зламалося, виверніть спеціальне кільце, розташоване навколо штирьового контакту. Замініть перегоріли запобіжник на інший, того ж номіналу. У випадку, якщо проблема не в запобіжнику, відкрийте пристрій, злегка укоротіть його, після чого впаяти в плату, дотримуючись полярності по квітам провідників (запам'ятайте, якою вона була, до випайки старого фрагмента шнура). Потім зберіть прилад, не допускаючи коротких замикань.

8. Заглушивши двигун, Від'єднайте зарядний пристрій з розетки, щоб воно не розряджати акумулятор машини і не привертало увагу зловмисників....

Відповідь на запитання: Як зарядити від прикурювача