Як зареєструвати човен

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Авто

В уявленні багатьох любителів відпочинку на воді, з купленим катером або моторним човном клопоту значно менше, ніж з автомобілем. Але це далеко не так. Значна більшість судноплавних засобів підлягають державній реєстрації.

Інструкція:
1. Російське законодавство зобов'язує реєструвати всі без винятку судноплавні засоби, що мають вантажопідйомність понад 225 кг. Що стосується моторних човнів, то вони всі незалежно від ваги підлягають реєстрації.

2. Процес реєстрації виглядає досить просто, особливо при покупці човна в магазині. Покупцеві на руки видається договір купівлі-продажу, товарний чек і керівництво по експлуатації. Разом із зазначеними документами та паспортом новий власник човна пред'являє човен на техогляд в ГІМС, попередньо сплативши держмито. При неможливості уявити човен на техогляд, можна викликати інспектора.

3. За чинним розцінками це обійдеться 500 рублів на годину. В окремих випадках огляд зовсім необов'язковий і буде потрібно лише пред'явити документи. По закінченню огляду складається відповідний акт, І власник човна пише заяву на реєстрацію на спеціальному бланку. До заяви додаються копії документів на покупку човна.

4. Реєстрація човна здійснюється протягом 30 днів з моменту її покупки в магазині, а повторна реєстрація - двох тижнів. По закінченні реєстрації плавзасобу присвоюється бортовий номер, а його власник отримує судновий квиток.

5. Після цього власник човна зобов'язаний дотримуватися норми і технічні вимоги щодо кількості перевезених пасажирів, вантажопідйомності, максимальної потужності і числа двигунів, району плавання, осаді, оснащенню протипожежними і рятувальними засобами, навігаційним обладнанням і т.д.

6. Однак варто знати, що реєстрація судна ще не дає права його власнику керувати ним. Для отримання посвідчення на право керування маломірним судном необхідно закінчити відповідні курси та здати іспити. Термін навчання на таких курсах становить один місяць....

Відповідь на запитання: Як зареєструвати човен