Як звертатися до аудиторії

Posted by Admin on 8-08-2013, 10:58 in Культура & Суспільство

Щоб ваш виступ перед аудиторією було успішним, необхідно навчитися правильно будувати з нею діалог. Слухачі обов'язково повинні бути залучені в ваш розповідь, в іншому випадку вони навряд чи запам'ятають ту інформацію, яку ви хочете до них донести.

1. Говоріть простою і зрозумілою мовою. Особливо це важливо, якщо темою вашого виступу є розкриття планів на майбутнє компанії, її маркетингова стратегія, аналіз технічних характеристик нового товару. Ви повинні бути впевнені в тому, що всі, хто знаходяться в аудиторії, зрозуміють кожне ваше слово.

2. Не використовуйте велику кількість термінів і довгих пропозицій при зверненні до аудиторії. Намагайтеся зробити свою промову такою, щоб її зрозумів чотирнадцятирічний дитина. Якщо ваша мова буде складною для сприйняття, слухачі в кращому випадку просто перестануть вникати в її зміст, а в гіршому почнуть спілкуватися між собою.

3. При зверненні до аудиторії фрагментуються інформацію. Намагайтеся ділити її на блоки, логічно випливають одне з одного. Найкраще ознайомте слухачів з планом вашого виступу ще до його початку. Це зробить сприйняття інформації більш простим, а значить, і більш доступним.

4. Залучайте аудиторію. Ефективним звернення до аудиторії стає тоді, коли воно перетворюється в двостороннє. Якщо слухач сам безпосередньо бере участь у процесі презентації або семінару, він більш успішно запам'ятовує інформацію і не шкодує про витрачений даремно часу.

5. Задавайте питання своєї аудиторії. Причому їх форма повинна бути закритою, тобто припускати тільки відповідь «так» чи «ні». Виходячи з того, що основною метою звернення до аудиторії часто є донесення до неї якогось послання, слід задавати питання не для того, щоб поцікавитися думкою слухачів, а для того, щоб підкріпити свої слова. Тому ваше звернення повинно бути побудовано таким чином, щоб аудиторія ствердно відповіла на всі ваші запитання. Це дозволить створити більш сприятливу обстановку і налаштує на потрібний лад.

6. Поважайте своїх слухачів. Навіть якщо хтось починає з вами сперечатися, ні в якому разі не грубо і не виходьте з себе, будьте стримані й компетентні. Тоді ви залишитеся справжнім професіоналом в очах інших людей....

Відповідь на запитання: Як звертатися до аудиторії