Як збагатити свою промову

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Культура & Суспільство

Багатий словниковий запас дозволяє висловлювати свої думки зрозуміло і доступно. Але деякі не можуть похвалитися цим і змушені викладати думки за допомогою обмеженого набору слів. Для виправлення ситуації потрібно докласти зусиль і витратити трохи часу.

Вам знадобиться:
Книги.

1. Визначте напрямок, в якому збираєтеся розширювати свої пізнання. Не хапайтеся відразу за все, щоб в голові не утворилася каша з нових слів.

2. Читайте більше журналів, сайтів і книг. Віддавайте перевагу класичним творам, в яких міститься багато цікавих висловлювань і фраз. Уточнюйте значення незрозумілих слів - зрозумійте, як їх можна використовувати в розмові.

3. Переказуйте прочитані тексти або статті своїми словами. Для початку тренуйтеся на самоті, записуючи повторення на диктофон. Прослухайте свій переказ і порівняйте з прочитаним; відзначте слова, які ви не згадали, і підучити їх.

4. Спілкуйтеся з різними людьми, щоб дізнаватися слова з нових областей. Використовуйте в розмові фрази, які нещодавно вивчили. Практика допоможе швидше збагатити свою мова. Якщо коло знайомих обмежений, почитайте тематичні форуми. Це дозволить вам розуміти розмови з різних сфер життя і не відчувати себе нерозумно.

5. Візьміть за правило вчити по одному новому слову в день. Знайдіть його значення в словнику, спробуйте вжити у реченні. Напишіть слово кілька разів на листку паперу - Так буде простіше запам'ятати.

6. Знайдіть синоніми слів, які вживаєте найчастіше. Вивчіть їх і намагайтеся використовувати в бесіді. Це урізноманітнить лексикон, і ви не будете постійно повторюватися.

7. Виписуйте цікаві фрази і слова, які зустрічаєте в текстах. Почитайте цитати відомих філософів, прислів'я, приказки та фразеологізми. Вивчіть деякі з них, щоб використовувати при спілкуванні.

8. Більше розмовляйте з оточуючими на різні теми. Тренування допоможе швидше закріпити отримані знання, і буде приємно блиснути багатим словниковим запасом....

Відповідь на запитання: Як збагатити свою промову