Як звернутися в архів

Posted by Admin on 16-07-2013, 01:06 in Культура & Суспільство

Часто в житті виникають ситуації, коли необхідно отримати точні відомості про своє минуле життя або життя своїх родичів, а потрібні документи не збереглися. У цьому випадку єдиний спосіб відновити втрачене - звернутися до відповідного архіву. Однак для того щоб досягти гарного результату, необхідно знати, в якій архів звертатися і як це зробити правильно.

1. Перш за все, майте на увазі, що архів - це державна установа, яка забезпечує документам збереження і задовольняє інформаційні запити населення. Тому звернення до будь архів вимагає дотримання певних правил і формальностей.

2. В даний час звернутися до державного архіву може будь-який громадянин РФ за особистим запитом або для отримання необхідних відомостей при проведенні будь-якого наукового дослідження. Якщо вам потрібна інформація, що стосується особисто вас або ваших родичів, при зверненні в архів вам знадобиться тільки паспорт і приватне заяву. Бланк заяви ви можете отримати у працівників архіву.

3. Якщо ви збираєтеся звертатися за особистим питання, перш за все з'ясуйте, в якому саме архіві можуть знаходитися потрібні вам документи. Якщо справа стосується загальних громадянських відомостей (дати народження і смерті, укладення шлюбів і т.п.), вам знадобиться районний архів ЗАГС. Усі актові та метричні книги в ньому зберігаються протягом 75 років. Якщо вам потрібні більш старі документи, зверніться в обласний державний архів, куди передаються документи з архівів ЗАГСу після закінчення встановленого строку.

4. Для отримання інформації про трудовий кар'єрі зверніться в архів відповідної організації або, якщо йдеться про військовослужбовців і моряків, в Російський державний військовий архів (РГВА) або Центральний військово-морський архів. Однак майте на увазі, що при зверненні в військові архіви вам необхідно знати номер частини, в якій служив чоловік, і приблизні роки служби.

5. Крім особистого і сімейного інформації в державних архівах можна отримати відомості про історичні події і попрацювати з різними історичними документами. Якщо ви збираєте відомості для підготовки наукової роботи, візьміть у своєму науковому закладі спеціальний документ - «Ставлення», в якому буде вказано, від якої наукової організації ви спрямовані і яка тематика вашого запиту.

6. При зверненні в архів майте на увазі, що хоча за роботу в читальному залі архіву плата не береться, є ряд послуг, не передбачених Правилами роботи користувачів, які можуть бути комерційними. Зокрема певна плата стягується за підготовку архівних довідок працівниками архіву по приватним запитам, за прискорений термін підготовки документів і т.п....

Відповідь на запитання: Як звернутися в архів