Як зареєструвати людину за адресою

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Культура & Суспільство

Щоб людину зміг зареєструватися за місцем проживання, йому знадобиться виписатися і отримати на руки адресний листок вибуття. Для реєстрації за місцем перебування такий документ не потрібен.

1. Підготуйте документи для зняття з реєстраційного обліку (паспорт або свідоцтво про народження, виписка з будинкової книги). Військовозобов'язаним може знадобитися і військовий квиток. Зверніться в паспортний стіл і напишіть заяву на зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання. Вкажіть, куди ви збираєтеся прописувати людини, так як без цього жоден паспортист не має права вас виписувати. Отримайте паспорт із відповідною відміткою та адресний листок вибуття. Для отримання тимчасової реєстрації виписуватися не потрібно.

2. Якщо ви збираєтеся реєструвати людини в неприватизованій квартирі, то для цього потрібна згода всіх співнаймачі житла. Більш того, якщо ви збираєтеся прописувати не близького родича, вам потрібно і згода муніципалітету. Якщо після його реєстрації виявиться, що житлоплощі на одну людину припадає менше облікової норми, йому може бути відмовлено в прописці. Присутність усіх співнаймачі не знадобиться тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся зареєструвати неповнолітню дитину.

3. Уявіть в паспортний стіл документи, що засвідчують особу, документи на житлове приміщення, адресний листок вибуття, військовий квиток, виписку з будинкової книги. Тимчасова реєстрація оформляється строком на 6 місяців, і листок вибуття при цьому не вимагається. Для отримання прописки на більш тривалий термін ви будете зобов'язані укласти з цією людиною договір піднайму.

4. Якщо ви плануєте зареєструвати людини на приватизованій житловій площі, то вам знадобиться згода всіх співвласників житла. Для реєстрації неповнолітньої дитини їх згода не потрібно. Уявіть в паспортний стіл документи, що засвідчують особу, свідоцтво про право власності на квартиру, адресний листок вибуття (якщо прописка буде постійною), військовий квиток та виписку з будинкової книги. Якщо це ваш чоловік або ваша дружина, укладіть договір безоплатного користування, який можна буде потім розірвати в односторонньому порядку, або оформите тимчасову реєстрацію з правом продовження кожні 6 місяців....

Відповідь на запитання: Як зареєструвати людину за адресою