Як звертатися до архімандрита

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Культура & Суспільство

Віруючим людям часто доводиться звертатися до духовенства - наприклад, для отримання благословення. При цьому слід дотримуватися церковний етикет, що приписує певні правила при зверненні до священнослужителів.

1. Щоб уникнути помилок при зверненні до духовенства, в цьому питанні необхідно мати певні знання. Навряд чи священнослужитель поправить вас, якщо ви звернетеся до нього зі словами «Привіт батюшка». Тим не менш, Православній людині необхідно знати і дотримуватися церковний етикет.

2. У Православ'ї є три ступені священства. Наймолодшим є диякон, або помічник священика (ієродиякон в чернецтві). Він не має тієї благодатної сили, якою володіють священики, тому до нього не підходять за благословінням. Правильне звернення до диякона - «Отець диякон».

3. Наступний щабель священства займають священики. У білому духовенстві це: ієрей (священик, пресвітер), протоієрей, протопресвітер. У чорному духовенстві, тобто в чернецтві, це: ієромонах, ігумен, архімандрит. При зверненні до ієрея просите благословіння так: «Благословіть, батюшка».

4. Звернення до ієромонаху, ігумену і архімандриту може виглядати як: «Благословіть, отче» або «Благословіть, чесний отче». Останнє більш правильно, оскільки в Православ'ї не прийнято звертатися зі словами «святий отець», хоча на практиці дане звернення вживається мирянами досить часто. Якщо знаєте ім'я, звертайтеся так: «Благословіть, батько Микола». Зрозуміло, ім'я може бути іншим. В офіційній обстановці, а також письмово, до ієромонаху слід звертатися зі словами: «Ваше Преподобіє», до ігумена і архімандриту - «Ваше Високопреподобіє».

5. Третю сходинку священства займають єпископи (архієреї). Розрізняють такі сани: єпископ, архієпископ, митрополит, патріарх. Всі ці сани є тільки в чорному духовенстві. До єпископу прийнято звертатися зі словами «Ваше Преосвященство». До архієпископу або митрополиту - «Ваше Високопреосвященство». До Патріарху: «Ваша Святосте». Якщо спілкування відбувається в більш інтимній обстановці, допустимо звернення «Владико»....

Відповідь на запитання: Як звертатися до архімандрита