Як поминати на півроку

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Культура & Суспільство

Після смерті людини існує свого роду обов'язкові обряди кілька разів на рік (перший після смерті) поминати покійного. Звичайно ж, поминати покійного в церкви слід якомога частіше, не прирівнюючи до жодних дат, адже головне тут - моління за спокій спочилих. Однак найчастіше в суєті буденних днів через рік після смерті люди просто-напросто, сходивши на могилку, забувають зазирнути в церкву, а багатьом просто невідомо, коли взагалі і як варто поминати померлих.

1. Помоліться за покійного вранці в день, коли настав півроку з дня смерті рідної людини. Це слід робити вдома перед іконою, фотографією померлого і попередньо запаленою свічкою. Загляньте в церкву перед тим як піти на могилку. Робити це слід до початку церковної служби. Покладіть пожертвування церкви і купіть свічку (обов'язково).

2. Подайте записку з ім'ям покійного у відповідне віконце храму, замовивши спеціальний обряд. Краще всього якщо ви замовте поминання на проскомидії. У такому випадку з особливою просфори за покійного виймають невелику частинку і в подальшому опускають її в спеціальну чашу зі святою водою в знак обмивання його гріхів.

3. Відстоїте в церкві панахиду після Літургії, поставивши куплену свічку за упокій. При цьому вважається, що молитва буде набагато дієвіший для покійного, якщо в цей же день і сам поминають причаститься.

4. Купите ще одну свічку при виході з церкви, для того щоб поставити її на кладовищі біля могили померлого.
Відправляйтеся на кладовищі відразу ж після служби в церкві.

5. Запалів лампадку або просто свічку, куплену в церкві. Накрийте поблизу могилки невеликий стіл з їжею, щоб, як кажуть, поїсти разом з померлим. За повір'ям вважається, що дух покійного витає в хмарах і знаходиться поруч. Також слід покласти кілька шматочків їжі на могилку. При цьому важливо дотримуватися посади, якщо такі є на момент поминання.

6. Помоліться за упокій душі покійного біля могили. Зберіть всіх, хто відвідав могилу померлого і запросіть додому за поминальний стіл. Їжа на столі повинна бути тільки дозволена церквою на момент поминання (пост - пісна, а також в залежності від дня тижня, в який проходить поминання).

7. Необхідно перед трапезою вчинити літію. Це може зробити мирянин, прочитавши відповідно молитву.
Подайте спочатку, перед тим як народ приступить до трапези, кутю (каша) з пшениці або рису з родзинками і медом.

8. Приступите до трапези, кожен раз поминаючи добрими справами і вчинками померлого. Саме звідси і пішла назва «Поминки» - значить поминати. Увага! Поминаючи покійного, слід утриматися від спиртного навіть у тому випадку, якщо сам померлий любив випити....

Відповідь на запитання: Як поминати на півроку