Як звертатися до патріарха

Posted by Admin on 5-08-2013, 15:28 in Культура & Суспільство

Роки радянського атеїзму практично викорінили з життя наших співгромадян офіційний церковний етикет. Багато хто сьогодні не знають, як треба поводитися до священнослужителів. І, якщо раптом виникне така необхідність, людина, далека від дотримання церковних канонів, може потрапити в незручне становище. Особливо якщо у нього в свідомості відклалися іноземні «падре» і «святий отець». Насправді до священика Російської Православної Церкви, особливо - до патріарха, треба звертатися у відповідності зі спеціальними правилами.

1. Потрібно відзначити, що запросто поговорити з патріархом Московським і всієї Русі вам навряд чи вдасться. Його святість Владико Кирило хоч і веде активну пастирську роботу і постійно спілкується з народом, все його виходи в світ перебувають під суворим контролем. За безпекою глави РПЦ спеціальні служби слідкують не гірше, ніж за безпекою президента країни. Простих парафіян патріарх благословляє, говорить їм напутні слова. Довгим же діалогам, як правило, передує попередня підготовка, можна навіть сказати - інструктаж.

2. Але якщо все-таки випаде така нагода, звертатися до патріарха слід: «Ваше святість» і «Владико» (ну або більш сучасно: «Владика»). Оскільки у православних християн прийнято просити благословення у священнослужителя на всі дії, в тому числі і при зустрічі, то доречніше буде сказати спочатку: «Владико, благословіть». А потім вже говорити про основне, звертаючись до патріарха: «Ваше святійшество »

3. В офіційній письмовій мові до патріарха можна звертатися словами: «Ваше Високопреосвященство »

4. Однак слова - це далеко не все в процесі спілкування. Жести теж мають велике значення, вони багато чого можуть розповісти про людину. Буває, мирянин, бажаючи показати, що він не чужий церкви, Починає хреститися при вигляді священнослужителя. Це неправильно. Зустрівшись із знайомим духовною особою в громадському місці, вихована людина обов'язково привітається, а воцерковлений може злегка схилити голову. При більш тісному спілкуванні необхідно скласти праву долоню поверх лівої - таким чином ви показуєте, що просите благословення. При зверненні до патріарха діє те ж правило.

5. Але як бути, якщо ви атеїст чи представник іншої конфесії? Якщо це справа принципу, і звернутися до патріарха відповідно до церковного етикетом ви ніяк не можете, це можна зробити і не як Істон віруючий. Головне показати себе вихованою людиною. Наприклад, сказати: «Шановний», «Пан».

6. Чи можна говорити: «Батюшка» або «Батько?» Батюшкою по-простому священиків іменують в народі. Це звичне звернення. Батько - більш офіційне. Батьком можна назвати будь-якого священнослужителя - тут грубої помилки не буде....

Відповідь на запитання: Як звертатися до патріарха