Як звертатися до священика

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Культура & Суспільство

Початківці парафіяни часто відчувають незручність при зустрічі зі священиком, так як точно не знають, як до нього звернутися. Однак бентежитися не варто. Священик - духовний пастир, і для нього важливо допомогти своїм парафіянам.

Вам знадобиться:
Знання церковного етикету

1. При зустрічі зі священиком не прийнято говорити «Здрастуйте» і прагнути потиснути руку. Благочестиві парафіяни просять благословення: кланяються в пояс, Торкнувшись землі, і кажуть: «Отець Іоанн, благословіть». Хреститися при цьому не слід. Якщо ви не знаєте імені священика, можна сказати: «Батюшка, благословіть». При цьому руки складають долонями вгору: праву долоню поверх лівої. Священик осіняє звернувся хресним знаменням зі словами «Бог благословить» або «Під ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа »і кладе праву руку на ваші долоні. У відповідь необхідно поцілувати руку, що нерідко бентежить новоначальних парафіян. Соромитися не варто, адже, цілуючи руку священика, ви торкаєтеся до невидимо майбутнього Христу, благословляю вас. Таке ж правило діє при прощанні зі священиком.

2. Благословення доречно просити перед далекою поїздкою, у складних життєвих обставинах, наприклад, перед хірургічною операцією. Важливим сенсом благословення є дозвіл, дозвіл, напуття.

3. Відповідно до етикету, до священика звертаються тільки на «ви». Цим виражається повага й благоговіння. Безтактно звертатися за благословенням до священика під час богослужіння, коли він прямує до місця сповіді чи хрещення. Якщо парафіянин зустрічає священика на вулиці, благословення випросити можна. Але якщо батюшка зайнятий або поспішає, розумніше обмежитися поклоном. У диякона - помічника священика - благословення не просять. Якщо необхідно до нього звернутися, можна сказати, наприклад: «Отець диякон, чи відбудеться завтра хрещення?».

4. Якщо необхідно запросити священика додому для здійснення треби, це можна зробити як особисто, так і по телефону. У телефонній розмові також звертаються «Благословіть, батюшка» і викладають суть прохання. Закінчуючи розмову, необхідно подякувати і, знову ж, випросити благословення.

5. Звертаючись до священика письмово, вживаються форми «Ваше преподобіє» (при зверненні до ієрея), «Ваше високопреподобіє» (при зверненні до протоієрея)....

Відповідь на запитання: Як звертатися до священика