Як зареєструвати самоврядування

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Культура & Суспільство

У соціальному сенсі поняття «самоврядування» означає зосередження виконавчої влади на самих початкових рівнях суспільної системи. У Росії право громадян на добровільну організацію за місцем проживання гарантується Конституцією. Територіальне громадське самоврядування (ТОС) повинно бути сформовано і зареєстровано в законному порядку.

Вам знадобиться:
- Копія статуту ТОС;
- Копія протоколу установчих зборів;
- Список членів Ради ТОС (із зазначенням паспортних даних);
- Список учасників установчих зборів;
- План-схема ТОС (з словесним описом);
- Довідка про кількість повнолітніх жителів на даній території (з паспортного столу або органу місцевої адміністрації);
- Квитанція про сплатудержмита та її копія.

1. Створіть ініціативну групу. У неї необхідно включити не менше 5-10 активних жителів певної території - будинки, вулиці, мікрорайону і т.д. Всі члени ініціативної групи повинні бути повнолітніми громадянами Російської Федерації. Для консультацій на різних етапах створення самоврядування залучайте фахівців -юристів, економістів, громадських діячів.

2. Організуйте установчі збори громадян для утворення ТОС. Підготовку зборів забезпечить ініціативна група, яка буде тісно спілкуватися як з жителями, так і з представниками місцевої законодавчої та виконавчої влади. 3 Уточніть, чи існує у вашому місті (районі, селищі) затверджений місцевою адміністрацією порядок створення ТОС. Якщо так, то дійте на його підставі. У разі, коли офіційно прийнятого документа не існує, керуйтеся загальними принципами, викладеними у федеральному законодавстві.

4. Визначте межі територіального громадського самоврядування. При цьому дотримуйте наступні вимоги: нерозривність території, відсутність на даній території вже зареєстрованих ТОС або інших законних власників земельних ділянок (підприємств, установ, організацій). Межі утвореного самоврядування не можуть виходити за межі міста (району). Затвердити план-схему ТОС необхідно в місцевій адміністрації.

5. Підготуйте проект статуту територіального самоврядування. У ньому обов'язково відобразіть такі моменти, як: - Межі території ТОС;
- Цілі, завдання, напрямки діяльності ТОС;
- Порядок прийняття суспільних рішень, права та обов'язки обраних органів самоврядування, умови припинення їх повноважень;
- Порядок використання спільного майна ТОС, а також джерела поповнення фінансів та напрями їх витрачання;
- Умови та порядок припинення діяльності територіального самоврядування громадян.

6. Доведіть до відома жителів території докладну інформацію про майбутній установчих зборах. Розклейте і розкладіть в поштові скриньки оголошення, що повідомляють про дату, місце і час проведення зборів. Вкажіть контактні телефони і адреси, де можна ознайомитися з проектом статуту ТОС і додатковими матеріалами з питань місцевого самоврядування. Підготуйте і розповсюдьте листівки, коротко і чітко відповідають на найактуальніші питання.

7. Розробіть повістку установчих зборів. У неї включіть питання про створення територіального громадського самоврядування в позначених межах, про затвердження статуту ТОС, про вибори Ради ТОС, його голови та інших відповідальних осіб.

8. Зареєструйте всіх громадян, які прийшли на установчі збори. Рішення зборів будуть визнані правомочними, якщо в ньому візьме участь не менше половини повнолітніх жителів території. У реєстраційних списках вкажіть прізвище, ім'я, по батькові громадянина, адреса її постійного проживання (повинен знаходитися в межах ТОС) і дату народження.

9. Оформіть протокол установчих зборів. У ньому перерахуйте питання, з яких проводилося обговорення і голосування. До протоколу прикладіть список присутніх і результати підрахунку голосів по кожному питанню.

10. Зареєструйте ТОС в органах місцевої виконавчої влади та в податковій інспекції. Голові адміністрації міста (району) направте лист, що повідомляє про створення ТОС. Місцева адміністрація може попросити вас надати й інші документи, якщо це передбачено офіційно затвердженими порядком організації самоврядування у вашому регіоні.

11. Для реєстрації ТОС в якості юридичної особи голова самоврядування повинен подати до податкового органу правовстановлюючі документи. Їх повний перелік уточніть заздалегідь.

12. Сплатіть державне мито до подачі документів. Її розмір попередньо уточніть в податковій інспекції. Квитанцію про оплаті держмита та її копію прикладіть до пакету документів.

13. Після перевірки документів податковий орган поставить ваш ТОС на державний облік як некомерційної організації. Вам буде видано свідоцтво відповідного зразка....

Відповідь на запитання: Як зареєструвати самоврядування