Як заходити в тюрму

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Культура & Суспільство

Від попадання в слідчий ізолятор (в просторіччі в'язницю, або, як кажуть в таких місцях, "на в'язницю") не застрахований практично ніхто. І для випадково потрапив у ці місця людини багато залежить вже від того, як він увійде в камеру, куди його визначать.

Вам знадобиться:
- Навички спілкування;
- Ввічливість;
- Почуття власної гідності.

1. Перше, що потрібно зробити, переступивши поріг камери - привітатися. Оптимальна формулювання для цього - "здорово, братва".
Цим ви проявите повагу до тих, хто вже перебуває за гратами і стане вашими найближчими сусідами по цьому обмеженого простору як мінімум на тижні (Всі новачки сподіваються опинитися на волі вже через кілька днів, але практика, на жаль, така, що збуваються ці сподівання вкрай рідко).
Можете відразу назвати ім'я і статтю КК, за якою вас звинувачують. Можна обумовити, що вам її "шиють".
На традиційний в цих місцях питання "за що потрапив" також прийнято відповідати номером статті.

2. Будьте готові також відповісти на ряд питань. Швидше за все, вас запросять на бесіду до смотрящему (так називають арештанта, що відповідає за дотримання в камері ("хату") неписаних арештантських законів, іменованих "поняттями") та іншим арештантам, які користуються авторитетом у злочинному співтоваристві.
На питання треба відповідати коротко, не викручуватися, не намагатися зображати з себе знавця в'язничних правил (навіть якщо ви багато про них читали і чули від бувалих зеків, це не замінює особистого досвіду).
А ось фінансове благополуччя краще особливо не афішувати. Оптимально показати себе середнячком в цьому плані або небагатим людиною, особливо якщо ви таким і є.

3. Еліта камери (зазвичай сам смотрящий, якщо він присутній і не спить) озвучить вам основні заборони, пов'язані з поведінкою в камері. Уважно вислухайте і постарайтеся слідувати цим правилам: з принципом невідворотності покарання за відступ від арештантських норм у в'язниці справа йде, на жаль, набагато суворіше, ніж у державі з законами.

4. Однак не сподівайтеся, що вас посвятять у всі тонкощі "понять": певний розрахунок завжди робиться на те, щоб підловити недосвідченого новачка на їх недостатньому знанні. Тому в перші дні уважно придивляйтеся до подій і робіть висновки.
Хоча уточнювати моменти, що цікавлять у більш знаючих арештантів не забороняється (як кажуть у цих місцях, "цікавитися не западло"). До речі, слово "запитати" (і багато інших, на перший погляд невинні) за гратами слід вживати дуже акуратно. Переважно говорити "цікавитися".

5. Окремо варто сказати про так званий "Загальному" (в злочинному світі своя орфографія, і це слово, згідно "понятіям", слід писати з великої літери) - камерної свого роду "касі взаємодопомоги". Якщо вам є, що "приділити" (наприклад, є певний запас сигарет, продуктів, вдалося пронести готівкові гроші), краще відразу запропонуйте своє посильну участь. Це однозначно додасть вам очок в очах співкамерників.
Участь у "Загальних" добровільно, а кожен, хто "приділяє", сам вирішує, скільки. На практиці оптимально вносити до цього фонду третина наявних запасів або вмісту передачі.

6. Після успішного першого знайомства з сусідами по камері слід не забувати, що все тільки починається, і не розслаблятися до самого виходу на свободу.
Поки ж ви в неволі, слід постійно бути напоготові і чекати сюрпризів, часто не найприємніших як від адміністрації в'язниці, так і від інших арештантів....

Відповідь на запитання: Як заходити в тюрму