Як поліпшити уважність

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Відпочинок & Свята

Досить багато людей в процесі важкої розумової роботи помічали за собою, що їм важко сконцентрувати свою увагу на певному предметі роботи. Це може істотно знизити працездатність і вкрай негативно вплинути на якість вашої праці. Але не впадайте у відчай. Виконуючи прості вправи, ви можете істотно розвинути і поліпшити свою уважність.

1. Спершу поставте перед собою який-небудь простий предмет, краще, якщо він буде яскравим. Наприклад, це може бути квітка, коробочка від диска, яблуко. Потім уважно подивіться на цей предмет протягом декількох хвилин, постарайтеся сфотографувати його в своїй пам'яті. Закривши очі, спробуйте намалювати образ цього предмета в своїй уяві, згадайте все: форму, розмір, якісь подробиці і деталі. Запам'ятайте створений вами образ. Розплющивши очі, порівняйте справжній предмет з тим, що у вас вийшло. Уважно подивіться на всі подробиці, які були упущені. А потім, знову прикривши очі, удоскональте ваш образ. Повторюйте цю процедуру до того моменту, коли ви зможете створити повністю ідентичний зоровий образ предмета.

2. Взявши один з предметів, який ви вже використовували в першій вправі, отримаєте точний його образ, після цього постарайтеся замалювати його форму і деталі. Для перший рази можна вибрати який-небудь простий предмет. Свої малюнки необхідно оцінити не за художнім майстерності, а по тому наскільки повністю ви відобразили всі деталі. Не думайте про те, що ви не вмієте правильно малювати. Головне в даній вправі - це його виконання. Причому вашою моделлю повинен бути образ, створений в уяві.

3. Ці дві вправи дозволять вам значно розвинути спостережливість і здатність запам'ятовувати в такій мірі, що через кілька тренувань ви зможете пригадати всі подробиці предмета після швидкоплинного погляду на нього. Якщо вам сподобалися такі вправи, то переходьте до більш складного. Предметом для вас може стати, наприклад, будівля або пейзаж. Але перед цим, виконайте ще одну вправу: спробуйте відновити зоровий образ ваших близьких. Ви здивуєтеся тому, наскільки розпливчастий він вийшов.

4. Найпоширеніша помилка полягає в тому, що ми запам'ятовуємо особа в цілому, а потрібно - в деталях. Не варто намагатися «сприйняти» весь предмет цілком. Спершу почніть з підборіддя, носа, очей, вух, чола і так далі. Ретельно запам'ятовуйте ці деталі особи, перемальовувати їх в свою уяву, а потім переходьте до наступних.

5. Є ще один секрет розвитку уважності: в момент сильного нервового напруження не хапайтеся за сигарету, а виконуйте першу вправу. Через 10 хвилин ви зніміть всі напруга і знову будете в гарному настрої....

Відповідь на запитання: Як поліпшити уважність