Як навчитися шити спідницю

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Хоббі та розваги

У гардеробі кожної жінки обов'язково повинна бути спідниця. І бажано не одна. Адже більш універсального предмета одягу не придумати. Одну і ту ж спідницю можна абсолютно спокійно одягнути і на роботу, і на побачення, і просто на вечірні посиденьки з подругами. Головне - правильно підібрати до неї верх і аксесуари. Купити спідницю будь-якого фасону і розміру зараз не складе особливих труднощів. Але куди приємніше носити річ, виконану своїмируками.

Вам знадобиться:
Сантиметрова стрічка, лінійка, папір, книга по шиттю або журнал з готовими викройками, різець, простий олівець; тканину, ножиці, кравецькі крейда, шпильки, нитки, голки.

Інструкція:
1. На основі двох простих конструктивних схем - прямий і конічної, можна виконати будь-яку модель. І перш ніж вибрати тканину на спідницю, якраз слід визначитися з її фасоном - фактура тканини повинна поєднуватися з моделлю. Навряд чи для суворої офісної спідниці підійде червоний шифон в білий горошок. А ось для літнього вбрання - цілком.

6. Після того як обрані тканину і фасон, можна приступати до побудови викрійки, для чого знадобляться деякі мірки, а саме:
Ст - напівобхват талії,
Сб - напівобхват стегон,
Дю - довжина спідниці від талії,
ДБП - довжина по боку від талії до підлоги,
Дпп - довжина спереду від талії до підлоги,
ДЗП - довжина ззаду до підлоги,
ДТБ - довжина від талії до рівня сідниць по боці (це додаткова мірка, для фігур з низькорозташованими сідницями).

3. При побудові викрійки можна забувати про прибавку по ширині. Вони забезпечують вільне облягання спідниці на фігурі.
Пт = 05 - 1 см - прибавка по лінії талії.
Пб = 05 - 2 см - прибавка по лінії стегон. Чим тонше тканина, тим менше буде прибавка по ширині. Але необхідно врахувати, що надбавка по лінії стегон залежить ще і від об'єму стегон. Сб = 48-50 см Пб = 05 см
Сб = 52-54 см Пб = 1 см
Сб = 56-58 см Пб = 15 см
Сб більше 60 см Пб = 2 см

4. Визначивши мірки і надбавки, можна приступати до побудови основи. Детальні розрахунки та послідовність побудови можна знайти в будь-якій книзі, навчальною шиттю.

5. Модні журнали щомісяця друкують готові викрійки найрізноманітніших моделей спідниць. Щоб скористатися готовою схемою крою, потрібно подивитися по додається таблиці свій розмір, знайти в описі вподобану модель і з'ясувати на якому аркуші розташовується викрійка. Кожен розмір позначається різними лініями. Перекласти викрійку простіше всього на прозорий папір, але за допомогою різця легко скопіювати її й на звичайну.

6. Готові лекала розкладають на виворітній стороні тканини, згідно частковій нитки. Тканина складається лицьовою стороною всередину, і краю заколюють шпилькою, щоб уникнути зсуву. Якщо передня частина спідниці без шва посередині, то її викроюють, приклавши викрійку до згину тканини.

7. У першу чергу на тканини розкладаються великі деталі, і тільки після цього розміщуються дрібні. Розкладаючи викрійки на тканині, потрібно обов'язково враховувати припуски на шви. В іншому випадку спідниця вийде менше, ніж потрібно.

8. На уроці праці в старших класах спідниця чи не перше виріб, який потрібно зшити по програмі. А значить навчитися шити спідницю досить просто, і не потрібно впадати у відчай, якщо щось раптом не виходить. Проявіть терпіння і фантазію - результат приємно здивує....

Відповідь на запитання: Як навчитися шити спідницю