Як зберегти довше новорічну ялинку

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Відпочинок & Свята

Головною прикрасою будинку під час новорічних свят традиційно вважаються хвойні дерева, марнують неповторні смолисті аромати. Кому не хочеться зберегти ялинку якомога довше, щоб її хвоя не почала передчасно жовтіти і обсипатися? Деякі перевірені способи дозволяють протримати зрубане дерево в домі до початку весни. При бажанні можна купити також живу ялинку в горщику, щоб прикрашати нею святковий інтер'єр протягом двох (або навіть трьох) зим поспіль.

Вам знадобиться:
- Свіжозрубана ялинка (варіанти: саджанець із закритими корінням або рослину в горщику);
- Відро або горщик з широким горлом;
- Вода і лійка;
- Піддон;
- Гострий ніж;
- Пісок;
- Шматок вовняного полотна;
- Сіль;
- Трилітрова банка;
- Аспірин;
- Цукор;
- Лимонна кислота;
- Гліцерин;
- Желатин;
- Крейда;
- Пульверизатор.

1. Переконайтеся, що стовбур купленої новорічної ялинки має зріз у 45 градусів. Після покупки хвойної красуні не поспішайте встановлювати її відразу в кімнату - дайте рослині можливість акліматизації. Притуліть його до стіни в прохолодних сінях, або ж у передпокої біля самого виходу на вулицю. Через день обов'язково поновіть зріз ялинового стовбура гострим ножем - так його пори відкриються, і дерево буде краще вбирати живильний розчин при поливі.

2. Встановіть новорічну ялинку у відро чи горщик з широким горлом, наповнивши ємність вологим піском. Надалі вам буде необхідно уважно стежити за тим, щоб вміст посудини не пересихало. Регулярно поливайте ялина водою з лійки. У нижній частині стовбура також рекомендується зробити розріз і постійно тримати в ньому мокрий шматок полотна з натуральних вовняних волокон (бажано нефарбованих). Слідкуйте, щоб шерсть завжди була мокрою.

3. Використовуйте для поливу ялинки воду з невеликою кількістю кухонної солі. Крім того, можна застосовувати і інші живильні розчини, що зберігають зрубане хвойне дерево до самої весни. Наприклад,
• в наповненій водою трилітровій банці розчиніть таблетку ацетилсаліцилової кислоти і 25 г цукрового піску. Ретельно перемішайте отриману суміш.
• Хороший освіжаючий ефект дає рослині невелика кількість желатину, розведеного в воді для поливу; для ялинової хвої особливо корисний 50%-ний розчин аптечного гліцерину.
• Робити живильний розчин для новорічної ялинки можна також з лимонної кислоти (не більше однієї чайної ложки без гірки на трилітрову банку води). У підкислену рідина непогано ввести також три ложечки білого шкільного крейди, ретельно стовченого в дрібний порошок і просіяного через сито, щоб уникнути грудочок.

4. Спробуйте зберегти ялинку до наступних новорічних свят, купивши живе рослина в контейнері. При покупці обов'язково переконайтеся, що його гілки зберегли еластичність (гнуться, але не ламаються), а також відрізняються свіжими блискучими голками. Якщо ви купуєте саджанець для подальшого самостійного висаджування в горщик, робіть це тільки в серйозному лісництві і вибирайте закриту кореневу систему в зволоженому грунті.

5. Не поливайте живу кімнатну ялинку, а наливайте їй воду в піддон контейнера. Хвою регулярно обприскуйте з пульверизатора чистою відстояною водою кімнатної температури. Коли святкові дні закінчаться, поставте ялинку на засклений балкон або в сіни - взимку вона повинна «спати» в прохолоді. По весні її можна буде винести в сад і злегка прикопати в землю, вибравши затемнене місце....

Відповідь на запитання: Як зберегти довше новорічну ялинку