Як зацікавити своїм повідомленням

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Сім'я & Відносини

Кому з нас не доводилося виступати перед широкою аудиторією? У школі, у вузі, на роботі - вміння грамотно висловлювати свою думку і зацікавлювати слухачів цінується скрізь.

1. Готуючись до виступу перед публікою, подумайте, до якої аудиторії адресоване ваше повiдомлення. Враховуйте інтереси ваших слухачів при виборі стилю, мови, змісту. Історія відкриття періодичного закону елементів навряд чи буде цікава любителям риболовлі. Тоді як жарт, що вважається вдалою в компанії друзів-рибалок, недоречна на серйозній хімічної конференції.

2. Визначившись з аудиторією, задайте собі питання: яку мету несе в собі ваше повідомлення? Чи треба вам розповісти про важливе науковому відкритті або просто розважити слухачів?

3. Відштовхуючись від мети, виберіть методи. Чи будете ви строго оформляти свою доповідь, розкладаючи заявлену тему в чіткий послідовний план, або ж ваш виступ буде являти собою живий діалог між вами і глядачами? Вибрати певний стиль, і намагайтеся дотримуватися його протягом усього повідомлення.

4. Задайте обсяг повідомлення. Звичайно, на науковій конференції інформація має бути викладена максимально повно і розгорнуто, але любителів риболовлі не варто втомлювати довгим і розлогим розповіддю про квантової теорії атома.

5. Пам'ятайте, що вирішальними є перші 30 секунд вашого виступу. За цей час глядач встигає вирішити для себе, чи цікавий йому ваш розповідь, і сформувати певне ставлення до вас як оратору. Перше враження дуже важливе, продумайте його до дрібниць.

6. Якою б не була ваша аудиторія, нікому не сподобається, якщо ви будете бубоніти собі під ніс, читати з папірця або робити довгі паузи. Відрепетируйте заздалегідь свій виступ. Якщо необхідно, складіть план виступу, щоб не допустити довгих і незграбних заминок.

7. Ілюструйте своє повідомлення. Приводьте приклади, розповідайте історії з життя, підкріплюйте доповідь плакатами, презентацією, наочними речами. Пам'ятайте, що людині простіше запам'ятовувати образи, ніж слова і цифри.

8. У випадках, коли це доречно, розбавляйте свою доповідь гумором. Це дозволить вашому слухачеві трохи розслабитися, перейнятися симпатією і довірою до вас....

Відповідь на запитання: Як зацікавити своїм повідомленням