Як засватана дівчину

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Сім'я & Відносини

Лібералізм і демократія призвели до забування традицій. Щоб стати чоловіком і дружиною, достатньо прийти в ЗАГС і розписатися, не згадуючи про старовинні звичаї. Проте останнім часом все більше пар повертаються до виконання весільних обрядів, одним з яких є сватання.

1. Сватати обов'язково повинні наречену, а не нареченого. При цьому близькі родичі молодого призначають зустріч батькам дівчини. Наречений у першому етапі сватання може не брати участі.
Сватання краще намічати на непарний календарний день, особливо сприятливими вважаються 137 числа. За традицією, 13-го числа важливі доленосні справи краще не робити.

2. У призначений день батьки або близькі родичі жениха приходять до батьків нареченої зі словами «у нас купець - у вас товар». Свати дійсно "купують" наречену, пропонуючи за неї викуп, і описують свої багатства і благополуччя - все, що дістанеться нареченій в її майбутньому будинку. Першим етапом сватання буде знайомство батьків обох сторін, обговорення укладу життя в сім'ях. Завдання сватів - «розрекламувати» молодої людини.

3. Після вдалого розмови, що задовольняє обидві сторони, призначається друга дата для приходу сватів. У цей день вони повинні принести з собою спеціально спечений хліб: символ достатку і благополуччя будинку. У цей день відбувається і знайомство жениха з батьками нареченої. Молодий пропонує свої руку і серце і просить благословення в батька нареченої. Якщо після обговорень сторона дівчини згодна на весілля, то її батьків повинні відкусити частину короваю, а батько нареченої вкладає руку своєї дочки в долоню її обранця і благословляє молодих.
Якщо батьки нареченої не згодні видати свою дочку заміж, то вони повертають коровай сватам. У такому випадку свати повинні піти мовчки. Якщо вони виходять з квартири, закриваючи двері спиною, то наречена довго не зможе знайти собі відповідну пару.

4. Обговорення майбутнього весілля відбувається на другий чи третій етап сватання. Молоді домовляються про дати заручин і вінчання. Батьки за участю молодих вирішують, як і де відзначати довгоочікувана подія. У цей день може бути обумовлено придане нареченої....

Відповідь на запитання: Як засватана дівчину