Як помирити батьків

Posted by Admin on 20-07-2013, 02:10 in Сім'я & Відносини

Далеко не у всіх підлітків благополучні сім'ї з люблячими і дружними батьками. Набагато частіше підліток страждає від того, що батьки невпинно сваряться, конфліктують, або перебувають на межі розлучення. У ситуації сварки батьків діти зазвичай опиняються між двох вогнів, не знаючи, яку сторону прийняти, і бажаючи помирити маму і тата. Далеко не завжди вдається дійсно помирити батьків своїми силами, але в деяких випадках ви можете спробувати налагодити обстановку в сім'ї.

1. Перш за все, визначте, в чому причина сварки батьків, і наскільки вона глибока. Можливо, якщо почуття батьків зовсім охололи, вам краще не втручатися в їх відносини - розлучення все одно не уникнути. Якщо ж ви бачите, що батьки люблять один одного, але з якихось причин конфліктують, спробуйте придумати стратегію примирення.

2. Деякі батьки у сварці починають використовувати дитину в своїх цілях, маніпулюючи ним і налаштовуючи його проти іншого батька. Не дозволяйте керувати собою - якщо батько просить вас щось передати мамі, бо він з нею не розмовляє, відмовтеся. Тоді батькам волею-неволею доведеться контактувати, і вони вже не будуть грати для вас якихось ролей. Дайте батькам зрозуміти, що своєю сваркою вони приносять біль і тривогу саме вам.

3. Якщо батьки досить адекватні, спробуйте зібрати їх на «родинна нарада» і поговорити серйозно і без взаємних претензій. Будьте безпристрасним і спокійним - батьки повинні побачити в вас дорослої людини, яка турбується за сімейну атмосферу і хоче, щоб батьки знову почали ставитися один до одного як раніше.

4. Спробуйте відновити для батьків якесь пам'ятне і дороге для них обох подія. Влаштуйте їм романтичний обід при свічках або похід у ресторан, як багато років тому. Зведіть батьків в одному місці в романтичній обстановці, приготуйте все потрібне, а потім віддаліться. Можливо, це відродить колишні почуття.

5. Головне, чого ви не повинні робити - це привертати до себе увагу негативними подіями, як то: відхід з будинку, алкоголь, наркотики, тютюн та інші демонстративні способи привернути до себе увагу сваряться. Не розплачуйтеся власним здоров'ям і репутацією за поведінку батьків - спробуйте помирити їх більш розумними способами....

Відповідь на запитання: Як помирити батьків