Як поліпшити відносини в родині

Posted by Admin on 14-07-2014, 10:43 in Сім'я & Відносини

Спори і конфлікти бувають в кожній родині, десь вони відбуваються рідко, а в якихось сім'ях трапляються майже щодня. Але часті сварки не сприяють встановленню міцних сімейних уз. Поступово така негативна атмосфера в домі призведе до розпаду сім'ї. Причин сварок може бути багато: фінансові питання, питання виховання дитини, відсутність взаєморозуміння між подружжям та між батьками і дітьми і т.д. Але в будь-якому випадку можна поліпшити відносини в родині.

1. Придивіться до себе. Може бути, ви занадто часто критикуєте свою другу половинку, своїх дітей. Конструктивна критика корисна, але коли вона проявляється з приводу і без нього, то це діє негативно на людину, на якого вона спрямована. Причому ви можете навіть не помічати, що ваші висловлювання або дії містять у собі образливий зміст. Наприклад, ви посміялися або зіронізував над чим-небудь, що важливо для людини. Ось він і затаїв на вас образу. А якщо такі ситуації повторюються часто, то в підсумку накопичені образи можуть призвести до погіршення відносин. Щоб цього не допустити намагайтеся менше критикувати, лаяти. Спочатку це буде складно, але при певному завзятості ви вже через кілька місяців помітите позитивну динаміку у ваших стосунках.

2. Навчіться прощати, йти на поступки. Дуже часто люди не хочуть шукати компромісів, так як вважають, що в цьому випадку будуть виглядати слабохарактерними і невпевненими у собі. Але сімейні відносини - це не та сфера життя, де потрібно проявляти свою принциповість. Іноді потрібно прощати чоловікові чи дітям якісь їхні промахи, помилки. Погодьтеся, що нерозумно затаїти образу через те, що чоловік не виніс сміття, а дитина не помив посуд, хоча обіцяв. Іноді потрібно уміти прощати і більш серйозні речі. Можливо, колись чоловік сильно образив вас словом, з часом, здається, що все забулося, але образа підсвідомо залишається все одно. Тому прощати потрібно вміти усвідомлено.

3. Щоб не таїти образу в собі, потрібно всі спірні ситуації обговорювати зі своїм партнером або дітьми. У запалі розлади або злості людина може наговорити і наробити такого, про що в іншій ситуації навіть не подумав би. Якщо для вас це образливо і неприємно, то висловіть це людині. Тільки не потрібно кричати на нього, претензії повинні бути обгрунтованими і проговорюватися спокійним тоном, так як тоді ваш чоловік або дитина швидше зрозуміють, що вам вони заподіяли біль. Не бійтеся розмовляти про ваші стосунки. Якщо затамувати біль та образу в собі, то рано чи пізно вона вирветься назовні, але вже вигляді скандалу, а це аж ніяк не сприяє поліпшенню відносин.

4. Якщо ви занадто образливі, то варто стати більш товстошкірої. Не дуже приємно спілкуватися з людиною, яка може образитися на все, що завгодно, тому що будь-яке сказане слово або виконане дію можуть бути неправильно інтерпретовані. Ваші домашні будуть намагатися триматися від вас подалі, щоб не викликати у вас чергову образу. А ви знову ж будете засмучуватися, що вам приділяють мало уваги. Тому дуже важливо вміти контролювати свої емоції і не реагувати надмірно емоційно на будь-яке слово.

5. Намагайтеся завжди бути в гарному настрої. З позитивною людиною приємно і легко спілкуватися, з ним просто напросто не хочеться сперечатися, з'ясовувати якісь відносини. Якщо навіть є якісь проблеми в сім'ї, то не потрібно давати волю похмурим думкам, що ви не підходите один одному або що ваші стосунки на межі розриву і т.д. Краще постарайтеся мислити позитивно, що всі труднощі тимчасові, і що скоро у вас в родині все буде прекрасно....

Відповідь на запитання: Як поліпшити відносини в родині