Як поліпшити стан шерсті собаки

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Тварини

Здорова собака має красиву густу гладеньку шерсть. Але власники нерідко скаржаться, що окрас вихованця втратив блиск, в деяких місцях спостерігається облисіння, а волоски стали тьмяними. Причини погіршення стану шерсті можуть бути різними: неправильне харчування, поганий догляд, несприятлива екологічна обстановка і інші. Зовнішній вигляд таких порід, як пудель, шнауцер, скайтерьер або чау-чау, при цьому стає особливо неестетічен, тому потрібно своєчасно вжити заходів.

Вам знадобиться:
- Шампуні для собак;
- Гребінці-гребені з тупими зубцями;
- Щетинні щітки;
- Пуходеркой;
- Вітамінні комплекси;
- Збалансовані корми для собак.

1. Визначте причину поганого стану шерсті собаки. Найпоширенішими є: часте миття хлорованою водою з використанням реактивних шампунів, неправильне розчісування, рідкісні прогулянки, незбалансоване харчування, утримання собаки в умовах підвищеної температури, інфекційні захворювання.

2. Забезпечте правильний догляд за шерстю домашньої тварини. Мийте його тільки при необхідності, використовуйте для цього хороші шампуні для собак і спеціальні засоби для певних порід. Ніколи не користуйтеся шампунями для людей, так як їх кислотність не підходить шкірі собаки.

3. Жорсткошерстних собак розчісуйте щетинною щіткою кожен день. Для довгошерстих вихованців слід використовувати спеціальні гребінці, що мають вид гребенів з рідкісними і тупими зубцями. М'яку шерсть обробляйте пуходеркой раз на два місяці, при линьки - частіше. Маленькі собаки мають ніжну шерсть, яку необхідно не тільки часто розчісувати, але й захищати від поганої погоди непромокальними комбінезонами. Регулярно стрижіть собаку або робіть триммінг. Доглядайте за бородою і вусами вихованця - після годування витирайте їх ганчіркою і розчісуйте. Гладкошерсті породи не вимагають такого ретельного догляду, але їх шерсть потрібно регулярно чистити жорсткою щіткою.

4. Змініть харчування собаки. Якщо шерсть стала тьмяною, а шкіра жирної, додайте в раціон вітамін А. Якщо порушилася пігментація, це говорить про недолік міді або жиру. Почервоніння та лущення шкіри, випадіння волосся свідчать про брак вітамінів В2 і В3. Поганий ріст вовни може бути викликаний недостатньою кількістю білка. Перебір вітамінів теж може бути шкідливим для вихованця, наприклад, при перенасичення кальцієм шерсть стає гірше.

5. Введіть у раціон собаки ненасичені жирні кислоти у вигляді різних масел. Наприклад, давайте тварині по дві ложки оливкової або лляної олії. Щоб поповнити нестачу вітамінів, годуєте вихованця свіжої печінкою і нирками, яйцями, давайте йому вітамінізований риб'ячий жир. Додавайте в їжу вітамінні препарати: мікровен, тривитамин, ретинол. Чи не складайте меню собаки із залишків з вашого столу. Кращим рішенням буде годування спеціальними кормами преміум-класу - вони містять усі необхідні речовини і вітаміни для собак.

6. Відведіть тварину до ветеринара, щоб перевірити наявність інфекційних захворювань. Такі хвороби можуть стати причиною погіршення стану шерсті. Здайте аналізи сечі і крові собаки, перевірте наявність бліх або глистів. Регулярно приймайте профілактичні заходи проти паразитів, використовуючи спеціальні засоби з весни по осінь....

Відповідь на запитання: Як поліпшити стан шерсті собаки