Як помити цуценя

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Тварини

Маленький щенок навіть вдома може забруднитися не менше дорослого собаки, що повернулася з прогулянки. Чи можна спокутувати крихітку, якій всього кілька тижнів від народження? Заводчики вважають, що без крайньої необхідності мити цуценя все ж не варто.

1. Купати цуценя заборонено до тих пір, поки не пройде рівно дві тижні з моменту останньої з усіх зроблених щеплень. Не нехтуйте цим застереженням, адже імунітет маленького вихованця ще не зміцнів, та й організм ще занадто чутливий до протягів і недостатньо теплій воді. Не купайте цуценя, якщо йому ще немає двох місяців.

2. Коли цуценя почне підростати, більше пустувати і, відповідно, більше бруднитися, не поспішайте відразу тягнути пустуна у ванну. Після сльотавої прогулянки промийте цуценяті лапи і вичешіть шерсть. А якщо потрібно вимити область анального отвору, то зробіть це махровою серветкою, змоченою в теплій воді, а потім намажте дитячим кремом або маслом обліпихи. Собак не можна купати частіше 1 разу на місяць. Справа в тому, що залишки шампуню пересушують шкіру, а це може призвести до свербіння. Шампуні змивають природний блиск шерсті, вона помітно тьмяніє.

3. Якщо без купання все ж не обійтися, налийте в тазик води, нагрітої до температури 35 градусів. На всяк випадок заткніть вуха цуценя ватними тампонами - вони захистять від попадання води. Щоб не налякати тварину і не застудити його, робіть все швидко, але не різко. Приглушіть натиск води в душі і обмийте цуценя до шиї. Ні в якому разі не лийте воду прямо на голову. Потім нанесіть на шерсть спеціальний шампунь, помасажуйте і змийте. Якщо ваш вихованець відноситься до породи довгошерстих собак, нанесіть на шерсть ще й ополіскувач і змийте теплою водою.

4. Не купайте цуценя в поодинці, попросіть когось допомогти. Адже від страху він може вирватися з рук, поранитися. Якщо ви вирішили спокутувати цуценя прямо у ванній, то знову ж з метою безпеки рекомендується постелити гумовий килимок. Відразу після миття загорніть його в махровий рушник. Їх може знадобитися кілька, поки шерсть не підсохне. Можна скористатися феном, але такий сушінням краще не зловживати - вона теж пересушує шкіру....

Відповідь на запитання: Як помити цуценя