Як поліпшити апетит собаки

Posted by Admin on 24-01-2014, 17:40 in Тварини

Апетит у собак - справа індивідуальна. Одні пси без інтересу заглядають в миску і відходять. Інші готові продати за ласий шматочок господаря з усім його майном. Треті їдять тільки в міру, але не відмовляються і від смачненького. Іноді має сенс штучно підвищити апетит, наприклад, при дефіциті маси у щенят-підлітків.

1. Переконайтеся, що собака здорова, і необхідність в підвищенні апетиту дійсно присутній. У цьому вам допоможе ветеринарний лікар або досвідчений заводчик. Оцініть вгодованість собаки: ребра в нормі прощупуються, але не випирають. Живіт підтягнутий, а не запалий. Куприк не виглядають гострими, а суглоби не мають помітних потовщень.

2. Якщо собака стала відмовлятися від їжі раптово або поступово втрачає апетит - це ознака захворювання. Зверніться до ветеринара за повним обстеженням. Фізіологічної причиною апетиту може бути недостатня активність, тічка, вагітність. У спеку тварини зазвичай їдять набагато менше без всяких негативних наслідків.

3. Для початку збільште фізичні навантаження: більше гуляйте з собакою. Влаштовуйте активні гри на повітрі. Доросле, добре розвинену вихованку можна привчити до буксирування лижника або пробіжок поруч з велосипедом. Цуценятам таке навантаження недопустима.

4. Правильно годуєте собаку. Їду дають строго два або три рази на день. Добову норму ділять на рівні частини. За один прийом собака повинна з'їсти всю частку корму. Якщо в мисці щось залишилося - приберіть залишки до наступного годування і наступного разу кладіть рівно настільки менше. Коли тварина привчиться з'їдати все, що дали, об'єм корму поступово додавайте, до рекомендованого.

5. Якщо тільки навантаження і дисципліна не допомагають, можна використовувати гіркоти - речовини рослинного походження, які застосовуються для поліпшення апетиту. Для собак рекомендують використовувати настій полину або коренів кульбаби. Столову ложку подрібненої сировини залийте окропом, настоюйте 15 хвилин. Застосовувати по одній столовій ложці процідженого настою за півгодини до годування....

Відповідь на запитання: Як поліпшити апетит собаки