Як зберегти свіжовичавлений сік

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Напої

Овочевий, ягідний або фруктовий сік - це не тільки смачний, але і корисний напій. Але той сік. Який продається в магазинах, часто насичений різними смаковими добавками і консервантами, що значно зменшує його позитивні властивості. Хороший вихід із ситуації - це робити свіжовичавлений сік будинку. Але яким чином його можна правильно зберігати?

Вам знадобиться:
- Свіжовичавлений сік;
- Банки;
- Кришки;
- Закатувальна машинка.

1. Врахуйте, що найбільше користі саме в свіжому соку. Але якщо ви вичавили сік з ранку, а випити його хочете вдень або ввечері, то зберегти його можна в холодильнику. Проблема може виникнути з яблучним соком, який через велику кількість заліза в фруктах починає швидко окислюватися при контакті з повітрям. У цьому випадку можна додати до яблучного невелике кількість лимонного соку, який буде діяти як освітлювач. При промисловому виробництві для цього використовується лимонна кислота. Також яблучний сік краще зберігати в закритому посуді.

2. Якщо ви хочете зберігати сік довше доби, краще його простерилізувати. Для цього вилийте сік в каструлю, поставте її на розігріту плиту і кип'ятіть 5-10 хвилин. Додайте цукор - він буде природним консервантом для вашого соку, а в томатний сік - лавровий лист і трохи чорного перцю горошком.

3. У цей час підготуйте банки і бляшані кришки для консервування. Посуд простерілізуйте в окремій каструлі з окропом протягом декількох хвилин, потім висушіть. Розлийте готовий сік по банках, закрийте їх кришками і закріпіть кришки за допомогою спеціальної закаточной машинки. Дайте банкам охолонути при кімнатній температурі, а потім зберігайте в прохолодному місці. Такий сік втратить частину своїх корисних властивостей, але залишиться натуральним і смачним. Його можна буде використовувати і як напій, і як добавку до різних десертів.

4. Також гарною можливістю для зберігання може стати заморожування соку. Для цього налийте його в обрану посуд, при цьому сік не повинен заповнювати її повністю, Так як рідина при заморожуванні збільшується в об'ємі. Помістіть його в морозильну камеру. Перед використанням такий напій потрібно розморожувати поступово, при кімнатній температурі. Плюс заморожування в тому, що воно краще зберігає вітаміни, що містяться в фруктах, ніж стерилізація. Таким же чином можна заморожувати і свіжі ягоди....

Відповідь на запитання: Як зберегти свіжовичавлений сік