Як зварити хороший кави

Posted by Admin on 2-09-2013, 06:37 in Напої

Правильно зварений кави вражає дивовижним ароматом і піднімає настрій. І ще в ньому максимально збережені корисні речовини. Щоб зварити хороший кави, потрібно знати кілька секретів його приготування.

Вам знадобиться:
- Кавові зерна;
- Мідна турка (джезва);
- Срібна чайна ложка з довгою ручкою;
- Чиста холодна або крижана вода;
- Прянощі (імбир, гвоздика, мускатний горіх, кориця і т.д.);
- Мед, цукор, вершки, молоко за бажанням.

1. Підберіть сорт зерен кави по вашому смаку. Два головних види кавових зерен - це робуста з в'яжучим різким смаком і традиційна арабіка.

2. Якщо ви придбали несмажених «зелений» каву, то обсмажте зерна в домашніх умовах в спеціальному ростері або в звичайній чавунній сковороді. Рівномірно прогрійте ростер. На дно насипте зерна в один-два шари. Поставте посуд на слабкий вогонь, поступово збільшуючи нагрів. Помішуйте зерна дерев'яною лопаткою. Безпосередня обжарка починається після першого тріска зерен. Зерна починають збільшуватися в розмірі і стають темними. Після цього ви можете зупинити обжарку в будь-який момент, але не доводьте зерна до чорного стану. Слідкуйте за парою. Як тільки він стає їдким і щільним, негайно припиняйте обжарку. Пам'ятайте, що зелені кавові боби зберігаються протягом одного року, а обсмажені всього кілька місяців.

3. Варите каву з свіжомелених зерен. Помел повинен бути дуже дрібним, «під турку». В залежності від бажаної міцності приготованої кави, візьміть від однієї до двох чайних ложок свіжомелених зерен на 50 мл міцного напою. Залишки меленої кави зберігайте в морозилці. Перед варінням кави підігрійте чашки, в яких він буде подаватися, так як холодна чашка зіпсує смак якісного напою.

4. Нагрійте турку на невеликому вогні. Насипте в неї каву і трохи потримайте на вогні, не заливаючи водою. Додайте трохи цукру і прянощі за смаком. Але не перестарайтеся з приправами - вони спотворюють справжній смак напою. Налийте в турку воду і розмішайте ложечкою.

5. Знімайте щільну світлу пінку ложкою і розкладайте в підготовлені чашки. Повторіть процедуру кілька разів - розмішайте, зніміть пінку, потримайте кави на вогні. Оптимальна температура води для варіння кави 95 - 98 градусів. Ніколи не доводьте каву до кипіння. Як тільки він почне підніматися, підніміть турку, розмішайте каву ще раз і поставте на вогонь ще на півхвилини.

6. Розливайте кави в чашки тонкою цівкою. У кожній чашці на поверхні правильно звареної кави утворюється щільна однорідна світла пінка (крему). Додайте за бажанням вершки або молоко....

Відповідь на запитання: Як зварити хороший кави