Як полегшити період адаптації до школи

Posted by Admin on 2-01-2014, 11:31 in Сім'я & Відносини

До першого вересня, коли ваша дитина вперше переступить поріг школи залишається зовсім небагато. Для маленького першокласника почнуться навчальні будні. Допоможіть дитині адаптуватися до шкільного життя: довгим заняттям, чіткого розпорядку дня, нового колективу.

1. Якщо ваша дитина ніколи не відвідував дитячий сад, йому буде важко звикати одночасно до великого нового колективу і до занять. Постарайтеся, щоб дитина поспілкувався з однолітками в час, що залишився перед школою час.

2. Першокласникам властива підвищена стомлюваність і вразливість. Дитина втомлюється від підвищеній емоційній насиченості уроків і заходів, від відвідування групи продовженого дня. Шкільне життя вимагає від дитини дисциплінованості, організованості, відповідальності, вводить його в строго нормований світ відносин. Краще «дисциплінуюче» і зміцнює організм дія - це регулярні фізичні навантаження. Постарайтеся перед школою походити разом з дитиною в спортклуб. Краще, якщо ви виберете види спорту, що вимагають терпіння і множинних вправ: плавання, стрибки у воду, біг. Якщо дитина навчиться справлятися зі спортивними навантаженнями, то йому буде легше звикнути до навчання. Частіше бувайте з дитиною на свіжому повітрі. Займіться щоденної гімнастикою і загартовуванням.

3. Щоб дитина змогла швидше адаптуватися до школи, йому необхідно бути достатньо самостійним. Намагайтеся поменше опікати свою дитину, надаючи йому можливість самостійно приймати рішення і відповідати за них. Доручайте їй якісь домашні справи, щоб він вчився робити свою роботу без вашої допомоги.

4. Займайтеся з дитиною до школи. Захоплюється його розвиваючими іграми. Розмальовуючи олівцями книжки-розмальовки, збираючи конструктор, дитина тренує руку для письма. Розмовляйте з дитиною, вчіть його розгорнуто відповідати на питання, ділитися своїми враженнями, порівнювати явища і предмети і робити самостійні висновки. Навчіть дитину мати свою точку зору, свою власну думку, не боячись її висловлювати. На момент вступу до перший клас він повинен володіти основними навичками та вмінням, необхідними від першокласника, щоб перші шкільні місяці не були для нього такими складними.

5. У школі дитина стає надзвичайно залежним від думки, відношення і оцінки інших людей (педагогів, батьків, однолітків). Дуже добре, якщо він буде ділитися з вами своїми переживаннями. Прислухайтеся до дитини; підтримаєте і підбадьорити його в скрутну хвилину. Якщо щось не виходить так, як потрібно, не лайте. Учіть дитину терпляче долати труднощі, упевнено рухаючись до поставленої мети....

Відповідь на запитання: Як полегшити період адаптації до школи