Як полюбити чужу дитину

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Сім'я & Відносини

Любов навіть до власних дітей не завжди приходить одразу. А що вже говорити про чужих або прийомних. Але в цих випадках дорослий повинен проявити мудрість і терпіння і знайти в своєму серці місце для кожної дитини.

1. Ситуацій, коли разом з вами починають жити нерідні діти, багато. Це можуть бути діти вашого чоловіка від іншого шлюбу, племінники або приймальний дитина з дитячого будинку. І всі вони хочуть бачити в вас якщо не маму, то хоча б дорослого, який поважає і приймає їх. І ви самі повинні прийняти цю ситуацію як даність, як неминучість. Тільки ви зможете створити в родині правильний мікроклімат, який в першу чергу залежить від відносин з дітьми.

2. Якщо у вас вже є рідні діти, то, звичайно, вам належить навчитися любити всіх дітей однаково. Це не просто, враховуючи, що чужі діти можуть дратувати вас просто фактом своєї присутності. Але постарайтеся дотримати баланс стосовно всіх дітей так, щоб рідні не бачили конкуренції, а інші не відчували себе чужими. Не виділяйте одних дітей перед іншими, не перехвалюйте, але й не тримайте в їжакових рукавицях. Допоможіть дітям вибудувати рівні партнерські відносини між собою. У їхніх конфліктах не шукайте правих і винуватих, так ви тільки погіршить ситуацію.

3. Постарайтеся проводити з дітьми більше часу разом. Для дитини нова сім'я величезний стрес. Проявіть чуйність, не лізьте до дитини з непотрібними розпитуваннями - він вам поки не довіряє. Але робіть все, щоб цю довіру заслужити. Щиро цікавтеся справами і захопленнями дитини, заохочуйте їх, знайдіть спільні інтереси. Так ви зможете краще зрозуміти внутрішній світ цієї дитини, і у вас буде привід пишатися чи радіти за нього. А це вже невелика сходинка до нового почуттю.

4. Знайдіть у дитині позитивні сторони. Може, він відмінно вчиться і радує вас хорошими оцінками. Або як ніхто допомагає вам по будинку. Адже дитина в свою чергу теж хоче заслужити ваше добре ставлення. Діти молодшого віку намагаються вас порадувати, підлітки, навпаки, висловлюють це протестами. З ними треба бути максимально коректними і в теж час дати зрозуміти, що таке поведінку в сім'ї неприпустимо. Помилкою багатьох батьків стає залякування підлітка, що його позбавлять чогось потрібного або, що ще гірше, повернуть в колишню сім'ю або притулок. Ви повинні завоювати авторитет дитини тим, що не боїтеся складних завдань.

5. Вас ніхто не змушує проявляти відкриті почуття. Не у всіх дорослих добре виходить виражати любов і до рідних дітей. Не потрібно через силу змушувати себе, діти прекрасно відчувають фальш. Для початку вам належить справлятися з образами і роздратуванням, які можуть викликати діти. І якщо ви навчитеся придушити негативні емоції, не шукати приводів для причіпок і скандалів з часом ви зможете назвати цю дитину рідним....

Відповідь на запитання: Як полюбити чужу дитину